Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Nowi szefowie straży miejskiej i komunalki w Wodzisławiu

10.08.2017 09:30 | 1 komentarz | art

Janusz Lipiński przestał być szefem wodzisławskim strażników miejskich, a został dyrektorem Służb Komunalnych Miasta. Z kolei nowym komendantem Straży Miejskiej została Beata Drzeniek, strażnik miejski z wieloletnim doświadczeniem. Zmiany są pokłosiem śmierci Krystiana Kalisza, dotychczasowego szefa SKM. 

Nowi szefowie straży miejskiej i komunalki w Wodzisławiu
Beata Drzeniek, nowa komendant SM w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziś wodzisławski magistrat poinformował, że w związku ze śmiercią dyrektora Służb Komunalnych Miasta Krystiana Kalisza, który zmarł w sobotę 5 sierpnia pojawiła się konieczność powierzenia funkcji kierowniczej w SKM nowej osobie. - Sytuacja jest trudna. Nieodżałowana strata Krystiana Kalisza to niełatwy moment dla całego zakładu, załogi i dla nas. SKM nie mogą funkcjonować bez dyrektora, zwłaszcza teraz, w szczycie seoznu letniego. Zdecydowałem się zatem powierzyć to odpowiedzialne stanowisko sprawdzonemu i kompetentnemu wieloletniemu pracownikowi - wyjaśnia Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

Janusz Lipiński od 2006 r. pełnił funkcję komendanta Straży Miejskiej. Wcześniej pracował m.in. jako kierownik Firmy Remontowo-Budowlanej Azalia Kietlice oraz w Przedsiębiorstwie Wodno-Melioracyjnym POLWOD Opole. Ukończył Uniwersytet Opolski na kierunku inżynieria środowiska oraz wychowanie techniczne, specjalność - inżynieria ekologiczna.

Lipińskiego na stanowisku komendanta SM zastąpiła Beata Drzeniek, wodzisławska strażniczka miejska, pełniąca służbę od 2004 r. - Pracuję w wodzisławskiej Straży Miejskiej od 13 lat. Zaraz po ukończeniu szkoły średniej w 2004 roku zostałam przyjęta na staż jako pracownik biurowy. W roku 2005 ukończyłam kurs „Przeszkolenie podstawowe strażników gminnych/miejskich” i od tej pory pracuję jako strażnik. W tym czasie zapoznałam się ze wszystkimi aspektami pracy strażnika miejskiego, pracując zarówno w terenie, jak i w biurze w referacie wykroczeń oraz na stanowisku dyżurnego SM - mówi o sobie nowa pani komendant.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.