środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Festyn sportowo-rodzinny w Zawadzie

10.07.2017 07:00 | 0 komentarzy | (q)

W niedzielę 9 lipca w Zawadzie odbył się festyn sportowo-rodzinny zorganizowany przez LKS Naprzód 46 Zawada.

Festyn sportowo-rodzinny w Zawadzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Można było zjeść kiełbasę z grilla czy też swojski śląski kołacz. Odbyło się losowanie nagród, a całości przygrywał DJ. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których przygotowano dmuchany zamek, trampolinę oraz stoisko z watą cukrową i lodami. Największym zainteresowaniem wśród gości cieszył się turniej piłkarski. Został on podzielony na kilka rozgrywek. Pierwszy mecz rozgrywany przez Orliki młodsze drużyn Naprzód Zawada pod czujnym okiem trenera, Seweryna Elsnera oraz Naprzód Czyżowice z trenerem Sebastianem Grycmanem. Walka o wygraną była zacięta. W tym starciu lepsza okazała się drużyna Naprzód Czyżowice, która zdobyła wynik 5:4, jednak w rzutach karnych to Zawada była górą 4:1.

Druga rozgrywka drużyn z Czyżowic i Zawady tym razem przez Orliki i także tym razem to młodzi piłkarze z Czyżowic wygrali 16:3, a w rzutach karnych 5:4.

Po zakończonych rozgrywkach zwycięzcom wręczono puchary, a wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek.

Po krótkiej przerwie można było kibicować w turnieju Oldboy Naprzód 32 Syrynia oraz Naprzód 46 Zawada, gdzie walka była zacięta do samego końca i zakończyła się wynikiem 5:2 dla gości z Syryni. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Zawady, którzy pokonali przeciwników 9:3. Również po tej rozgrywce wręczono puchar pamiątkowy i zaproszono do wspólnej zabawy w festynie.

Impreza była współfinansowana przez miasto Wodzisław Śląski.

Marysia Brawańska