Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Jan Długosz: za mało podatków oddajemy do Raciborza

28.06.2017 15:00 | 1 komentarz | ma.w

Ulica Samborowicka jest wdzięcznym tematem do dyskusji na forum rady miejskiej. Krzanowiczanie od lat zabiegają o jej kompleksowy remont.

Jan Długosz: za mało podatków oddajemy do Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wątek Samborowickiej przewinął się na ostatnim posiedzeniu, gdy radny Józef Kocem zauważył, że Powiatowy Zarząd Dróg nie wykosił tam równo poboczy. Zielska zniknęły tylko z jednej strony. – Na trasie prowadzącej do Chuchelnej zrobiono to we właściwy sposób, a tu nie można? – dziwił się na sesji. Z wyjaśnieniem pospieszył przewodniczący rady Jan Długosz (na zdj.). – Za mało podatków płacimy do Raciborza i potem nie mają pieniędzy na roboty u nas. Za to Katowice pieniędzy mają dużo i na swojej drodze (trasa do Chuchelnej – red.) wycinają jak trzeba – ironizował.

Kocem pochwalił przy okazji efekt robót kosiarzy na terenie gminy Pietrowice Wielkie. – Tam jest to bardzo pięknie robione. Czemu to nie może być u nas? – pytał senior rady. J. Długosz przypomniał, że już poruszał ten temat. – Proszę poczytać jaki ładny artykuł był o tym w Nowinach. Tam wszystko jest wyjaśnione – uśmiechnął się szef rady (powiedział wtedy, że Krzanowicom trzeba takiego radnego powiatowego jak Adam Wajda, ganiąc za efekty pracy krzanowicką przedstawicielkę – Brygidę Abrahamczyk – red.). Józef Kocem prosił by ponowić uwagi z Krzanowic do służb drogowych powiatu.

(m)

Ludzie:

Brygida Abrahamczyk

Brygida Abrahamczyk

Radna Powiatu Raciborskiego.

Jan Długosz

Jan Długosz

Radny gminy Krzanowice

Józef Kocem

Józef Kocem

Radny gminy Krzanowice