Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Przed wakacjami korekta rozkładu jazdy PKS

07.06.2017 19:49 | 0 komentarzy | mak

26 czerwca skorygowany zostanie rozkład jazdy w powiatowej komunikacji PKS. Przybędzie połączeń.

Przed wakacjami korekta rozkładu jazdy PKS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z początkiem wakacji skorygowany zostanie rozkład jazdy PKS. Największe zmiany dotkną linie przebiegające przez Skrzyszów i Krostoszowice. W zamian za likwidowaną linię nr 39, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na liniach 37 i 38.

Na liniach 36 oraz 38 będzie więcej wieczornych kursów. Ostatni autobus w kierunku Skrzyszowa i Godowa odjedzie o 19.45, natomiast w kierunku Skrbeńska przez Czyżowice, Gorzyczki i Gołkowice o 21.15 . Z Jastrzębia-Zdroju będzie można wrócić do Godowa o 21.00. O te kursy prosiła dosyć duża grupa pasażerów.

Pojawi się także nowa para kursów na linii 41, umożliwiająca dojazd z Raciborza do Wodzisławia Śl. o 7.45 (przyjazd do Wodzisławia 8.35), oraz powrót o 12.45. Przeważająca część rozkładu jazdy nie ulegnie jednak zmianie. – Na pewno nie będziemy likwidować kursów, liczba pasażerów na większości linii jest na zadowalającym poziomie, mamy zabezpieczone środki na komunikację w budżecie powiatu. Na razie nie zmienią się także ceny biletów, utrzymane zostaną promocje. Nadal co trzeci bilet miesięczny pracowniczy będzie kosztować 10 zł bez względu na trasę. Osoby powyżej 70. roku życia mogą podróżować nieodpłatnie. Utrzymane zostaną ulgi dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Na terenie powiatu bilet wciąż będzie kosztować od 2 do 5 zł, w zależności od trasy. To ceny jak w komunikacji miejskiej, stosunkowo niskie jak na przewozy PKS – wylicza Arkadiusz Łuszczak z Wydziału Komunikacji i Transportu w wodzisławskim starostwie.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać przez wakacje i w całym nowym roku szkolnym do końca czerwca 2018 r. Ze szczegółami będzie można wkrótce zapoznać się na stronie www.powiatwodzislawski.pl w zakładce "rozkłady jazdy".