Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Kultura

Serbowie, Turcy, Ukraińcy przyjadą do Raciborza

07.06.2017 09:26 | 0 komentarzy | ż

„Z tańcem przez wieki” - to tytuł międzynarodowego widowiska na 800-lecie Raciborza, które odbędzie się w ramach XVII Międzynarodowego Spotkania Artystycznego „Śląsk Kraina Wielu Kultur”. W podróż (od 12 do 18 czerwca) po wspaniałej krainie tańca zaprasza Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
czerwiec
13 wtorek

Śląsk Kraina Wielu Kultur na 800-lecie Raciborza

Start o godz. 12:30, trwa od 13 do 17 czerwca wstęp wolny

- Ideą Festiwalu jest pokazanie całej mozaiki kulturowej Śląska, na którym na przestrzeni wieków przyszło koegzystować m.in. kulturze polskiej, czeskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Kiedyś było to zarzewiem sporów, niesnasek, kulturowej izolacji. Festiwal promujący wszystkie te kultury na jednej scenie dał im możliwość wzajemnego poznania, przenikania się, wymiany doświadczeń i umiejętności. Co roku gośćmi specjalnymi są zespoły zagraniczne spoza tego kręgu kulturowego, co urozmaica i poszerza formułę tej międzynarodowej imprezy – mówi Aldona Krupa- Gawron prowadzącą Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

W tym roku, do Raciborza przyjedzie blisko 30 grup tanecznych z, m.in.: Cypru, Serbii, Ukrainy, Turcji czy Słowacji. Na scenie zobaczymy również występy utalentowanych wykonawców z pobliskich gmin, ponadto Żor, Gliwic i Chorzowa.