środa, 1 kwietnia 2020

imieniny: Grażyny, Hugona, Teodory

RSS

Zagłosuj i pomóż uczniom SP 18 wygrać konkurs "Klasa ze snów"

04.05.2017 22:15 | 0 komentarzy | ż

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu walczy o nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym – Klasa ze snów!

Zagłosuj i pomóż uczniom SP 18 wygrać konkurs "Klasa ze snów"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trwa głosowanie na najlepsze filmy w Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Klasa ze snów”! Wśród nich jest praca uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu. Walka toczy się o bardzo atrakcyjne nagrody dla placówki. Wystarczy wejść na profil konkursu „Klasa ze snów” na portalu społecznościowym Facebook i oddać głos. Głosowanie trwa tylko do 14 maja 2017.

Jak oddać ważny głos?

Najpierw trzeba wejść na profil konkursu „Klasa ze snów” na portalu społecznościowym Facebook (kliknij TUTAJ), następnie odszukać pracę ucznió z SP 18, kliknąć przycisk "Lubię to" oraz zostawić komentarz pod pracą (treść: Lubię to). Tylko obie te czynności (tj. kliknięcie Lubię to oraz zostawienie komentarza) pomogą szkole wygrać konkurs.

Co to za konkurs?

Konkurs „Klasa ze Snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem jest ViDiS S.A. – właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl. Bliższe informacje www.klasazesnow.pl.

To nie magia, to technologia

Wszyscy uczestnicy przygotowali prace na temat: „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”. Uczniowie klasy 6b z SP18 w Raciborzu wraz z opiekune Tomaszem Hetmanem nakręcili film, który można zmieścić w prostym przekazie – To nie magia, to technologia!

Przekonuje się o tym główna bohaterka, która zasypiając nad książką przenosi się do swojej klasy ze snów, w której uczniami są bohaterowie książek – wiecznie zaspana Śpiąca Królewna, zakręcony Mikołajek, lekko narcystyczne boginie greckie, Alicja z Krainy Czarów, zagubiony Kopciuszek i wielu innych. Nie zabrakło robota ze swoich lemowskich bajek oraz… spóźnionego Geralta z Rivii, wiedźmina, który wcześniej musiał kikimorę podf pokojem nauczycielskim ubić…

Zwycięskie szkoły otrzymają m.in. tablicę interaktywną, projektor krótkoogniskowy, głośniki bezprzewodowe.

źródło: SP 18, oprac. żet