Wtorek, 23 lipca 2019

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Doda na finał majówki w Nędzy [ZDJĘCIA] [WIDEO]

04.05.2017 06:20 | 0 komentarzy | ż

Trzeci dzień majówki w Nędzy to najpierw muzyka śląska, potem duża dawka rock'n'rolla z grupą Zbigniewa Forysia, a na finał królowa Doda.

Doda na finał majówki w Nędzy [ZDJĘCIA] [WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zbigniew Foryś Band powstał w 2005 roku. Założył go członek pop-rockowej grupy LOMBARD. Zespół specjalizuje się w muzyce rockowej i rock’n’rollowo-blues’owej grając we własnej aranżacji znane i lubiane przeboje lat 60-tych, sławnych na całym świecie zespołów rockowych, jak choćby The Rollings Stones oraz własne kompozycje.

Największe tłumy, mimo deszczu, czekały na finał majówki, czyli koncert Dody. Zna ją chyba każdy. Stacja CNN umieściła ją na liście najbardziej znanych na świecie Polaków w całej historii kraju (obok Lecha Wałęsy czy Jana Pawła II).

Jej przygoda z muzyką zaczęła się już od najmłodszych lat, gdy stwierdzono, że posiada słuch absolutny. W wieku kilkunastu lat podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej, w tym czasie trafiła do teatru Studio Buffo, gdzie występowała w takich przedstawieniach jak "Metro" czy "Przeżyj to sam".

W 2007 roku, po rozwiązaniu zespołu Virgin, Doda rozpoczęła karierę solową. Publiczności w Nędzy zafundowała wielkie show.