Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Rydułtowska interna po nowemu [ZDJĘCIA]

10.04.2017 07:00 | 6 komentarzy | mak

Do tej pory pacjenci oddziału wewnętrznego I w Rydułtowach narzekali głównie na ścisk. Teraz będą mieli dużo więcej przestrzeni, mniej liczne i jaśniejsze sale. Oddział przenosi się do budynku głównego.

Rydułtowska interna po nowemu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do niedawna na pierwszym piętrze budynku głównego szpitala w Rydułtowach funkcjonowały oddziały chirurgii ogólnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Zostały jednak przeniesione do Wodzisławia. Wynikało to z założeń opracowanego przez dyrekcję szpitala planu medyczno–naprawczego.

Z mniejszego do głównego

Wraz ze zniknięciem oddziałów na pierwszym piętrze budynku głównego rozpoczęły się prace remontowe. Malowanie sal, odświeżenie łazienek i korytarzy. Wszystko po to, by przygotować pomieszczenia do uruchomienia oddziału wewnętrznego I, który do tej pory mieścił się w jednym z mniejszych, bocznych budynków na terenie rydułtowskiego szpitala. – Nie chcieliśmy, by budynek główny szpitala stał pusty, dlatego jak najszybciej rozpoczęliśmy prace adaptacyjne – mówi wicestarosta powiatu wodzisławskiego, Grzegorz Kamiński, resortowo odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Szpital poinformował już Wojewódzką Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Katowicach i Narodowy Fundusz Zdrowia o zmianie lokalizacji oddziału wewnętrznego I. W pierwszych dniach kwietnia oddział najprawdopodobniej zacznie działać w nowym miejscu (konkretna data zależy od wytycznych sanepidu i NFZ).

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski