Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Wójt Kornowaca liderem samorządu w Polsce

08.04.2017 13:00 | 2 komentarze | eos

Najlepszym wójtem w Polsce w 2016 r. został włodarz gminy Kornowac Grzegorz Niestrój. Nagrodę „Lider Samorządu” dla najlepszych samorządowców otrzymał podczas III Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.

Wójt Kornowaca liderem samorządu w Polsce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszego dnia, w trakcie uroczystej gali wręczono nagrody przyznane w trzech kategoriach: wójt, burmistrz gminy miejsko-wiejskiej oraz prezydent miasta na prawach powiatu.

Partnerem Nagrody „Lider Samorządu” jest „Rzeczpospolita”, która od 7 lat wraz z Instytutem Studiów Wschodnich podczas Forum Regionów w Krynicy, a następnie Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie wyróżnia liderów samorządowych, podsumowując miniony rok ich pracy.

Przed wręczeniem nagrody wójtowi Grzegorzowi Niestrojowi, laudację wygłosiła redaktor „Rzeczpospolitej” Anna Cieślak-Wróblewska, a wręczyła ją dyrektor Europejskiego Kongresu Samorządów Katarzyna Rajtar. – Ta nagroda jest dla wszystkich moich pracowników i dla całej gminy – powiedział na uroczystości wójt Kornowaca.

Podczas marcowej sesji rady Grzegorz Niestrój przyjął gratulacje od przewodniczącego Eugeniusza Kury. Podzielił się też swoimi wrażeniami, wspominając że nagrodę odbierał w obecności przedstawicieli różnych regionów Unii Europejskiej uczestniczących w Europejskim Kongresie Samorządu w Krakowie. Byli tam m.in. reprezentanci Ukrainy, która również chce zostać członkiem Unii. – Poznałem przedstawiciela jednej z gmin ukraińskich i nie wykluczone, że w przyszłości zawiążemy z nią układ partnerski – zapowiedział. Wójt podziękował też samorządowi, wszystkim jednostkom i organizacjom w gminie za tworzenie atmosfery sprzyjającej uzyskiwaniu wysokich dochodów, jak również aplikowaniu o środki zewnętrzne.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.