Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Radnemu nie spodobał się baner na szkolnym płocie

28.03.2017 07:00 | 26 komentarzy | mak, art

17 marca radny powiatowy Mateusz Góral złożył w Komisariacie Policji w Gorzycach zawiadomienie dotyczące baneru, wiszącego od wielu miesięcy na ogrodzeniu Gimnazjum w Czyżowicach. Na banerze znajdował się napis: „Nie likwidujcie naszego gimnazjum”, oznakowany logo Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Radnemu nie spodobał się baner na szkolnym płocie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co radny zrozumiał z hasła na banerze?

Zdaniem radnego baner ma podłoże polityczne i to jest powód, dla którego złożył zawiadomienie. – W mojej ocenie ten baner jest przygotowaniem pod jakąś kampanię wyborczą. A przecież szkoła czy inne budynki użyteczności publicznej nie są miejscem na wieszanie takich banerów. Rząd ogłosił reformę oświaty, ustawa została podpisana przez prezydenta, więc ten baner służy temu, żeby dzielić społeczeństwo na tych, którzy są za albo przeciw reformie. Jak wiadomo, pani dyrektor gimnazjum wywodzi się ze środowiska PO. Nie wiem, czy będzie kandydowała w wyborach, ale w mojej opinii baner to jest sprawa typowo polityczna, bo niczemu nie służy. Poza tym baner przedstawia fałszywą informację, bo nikt budynku szkoły nie zamyka, nie wyburza. Budynek dalej będzie służył młodzieży, a to jest najważniejsze – podkreśla radny. Na banerze nie było jednak słów o burzeniu czy zamykaniu budynku, a o likwidacji gimnazjum.

Nie widział baneru

Baner znajdował się na ogrodzeniu szkoły od miesięcy. O tej formie protestu pracowników i nauczycieli gimnazjów informowaliśmy w naszej gazecie w listopadzie ubiegłego roku. Dyrektor szkoły potwierdza, że baner wisiał od listopada 2016 r. Nasi dziennikarze wielokrotnie widzieli go, mijając szkołę. Radny twierdzi jednak, że baner zawisł na płocie dopiero w zeszłym tygodniu (!), bo wcześniej jeździł tamtędy.

Ludzie:

Stefania Rodak

Stefania Rodak

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.