Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Fedrunek uszkodził drogę

01.03.2017 13:00 | 6 komentarzy | mak

W obrębie skrzyżowania ulic Raciborskiej i Mickiewicza w Rydułtowach dają o sobie znać szkody górnicze. Jezdnia popękała. Powstał też, wyraźnie odczuwany przez jadących tamtędy kierowców uskok.

Fedrunek uszkodził drogę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy skrzyżowaniu Raciborskiej i Mickiewicza stanął już znak „szkody górnicze”. W wielu miejscach jezdnia jest popękana, jednak najpoważniejszy wydaje się „uskok” zlokalizowany na ul Mickiewicza, tuż przy zjeździe z Raciborskiej. Władze Rydułtów, zaniepokojone sytuacją, od co najmniej pół roku prowadzą z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach korespondencję w tej sprawie. Chcą, by skrzyżowanie zostało naprawione. – Cały czas monitorujemy temat. Przygotowujemy kolejne pismo dotyczące skrzyżowania. Tym bardziej że kończy się zima i pojawiają się kolejne uszkodzenia nawierzchni – podkreśla wiceburmistrz Rydułtów, Marcin Połomski.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach odpowiada, że zły stan nawierzchni w obrębie skrzyżowania to efekt działalności rydułtowskiej kopalni. – Od powstania pęknięcia w ubiegłym roku monitorowaliśmy je, sprawdzając, czy nie zagraża bezpieczeństwu ruchu. Tego typu szkody mają to do siebie, że po pewnym czasie przestają się powiększać i wtedy można je naprawić. Zgłosiliśmy szkodę dyrekcji kopalni, która uznała nasze roszczenie – podkreśla Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.