Niedziela, 24 lutego 2019

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Prezes PK Marian Czerner zostanie odwołany ze stanowiska

16.11.2016 20:35 | 3 komentarze | ma.w

Marian Czerner - szef Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu straci fotel w czwartek - wynika z informacji jakie zebraliśmy w tej sprawie. Sprawa utrzymywana jest w ścisłej tajemnicy.

Prezes PK Marian Czerner zostanie odwołany ze stanowiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W raciborskim urzędzie miasta nie chcą by kolejny prezes nagle się rozchorował i poszedł na kosztowne L-4. W takich okolicznościach żegnał się z PK jego długoletni szef Krzysztof Kowalewski. Decyzję o zwolnieniu Mariana Czernera podjęto więc możliwie dyskretnie. Lista osób, które wiedzą, że w czwartek (ostateczne rozstrzygnięcia mają dokonać się w południe) nie będzie on już kierował przedsiębiorstwem, jest bardzo krótka. Niemal wszyscy, z którymi o tym rozmawialiśmy nie chcieli potwierdzić tej informacji pod nazwiskiem i prosili by wstrzymać się z jej podawaniem.

Ostatnie miesiące obfitowały w wydarzenia, które nie sprzyjały Czernerowi. Pierwszy problem rodzi brakujące 350 tys. zł w rozliczeniach między PK, a Gminą Pietrowice Wielkie. Klient nie chce płacić więcej za wywóz śmieci, choć tych znacznie przybyło i PK ponosi większe koszty. Prezesowi nie udało się rozwiązać tego problemu.

Kolejne kamyczki do jego ogródka to przegrane pod rząd przetargi - w Pietrowicach Wielkich i Nędzy. Choć nie są to rynki, od których PK zależy, to jednak zgarnęły je firmy konkurencyjne. W magistracie stracili cierpliwość, bo lada dzień ogłoszony będzie przetarg na wywóz śmieci w Raciborzu. Jeśli PK i tu przegra, to znajdzie się w trudnej sytuacji jeśli chodzi o stan zatrudnienia.

Z naszych informacji wynika, że jeszcze w tym tygodniu zostanie wybrany następca M. Czernera.

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich