Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego

15.11.2016 09:00 | 0 komentarzy | (q)

Totalnie nową, premierową ekspozycję Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego na Śląsku można podziwiać w Parku Handlowym EUROPA CENTRALNA W GLIWICACH od 18 listopada 2016 r do 5 lutego 2017 r.

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków Lego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Cała ekspozycja składa się z kilku milionów klocków i zajmuje niemal 2500 metrów kwadratowych. Dodatkową atrakcją dla Zwiedzających jest Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne. Ponadto na Wystawie można podziwiać największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków Lego – Boeing 747. Jest to replika Air Force One – samolotu należącego do Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków Lego

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA. Jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można obejrzeć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz historyczne scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Film przedstawiający budowę samolotu: https://www.youtube.com/watch?v=2T4gmawFlqA

Agnieszka Radwańska – PREMIEROWA EKSPOZYCJA

W Gliwicach premierę będzie miała wykonana z klocków Lego figura najlepszej polskiej tenisistki i trzeciej w rankingu WTA. Agnieszkę Radwańską zbudowano z 50.000 klocków. Postać ma 172 cm wzrostu. Agnieszka Radwańska została zbudowana z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, ubrana w typowy strój tenisistki, postać w trakcie zagrywki serwisowej.

Wielka kolekcja STAR WARS

W oczekiwaniu na premierę najnowszej części filmu Gwiezdne Wojny - „Łotr Jeden”, której premierę zaplanowano na 18 grudnia, organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam między innymi bogatą kolekcję autorskich eksponatów przedstawiających osiem wątków z kultowej IV części filmu – „Nowa Nadzieja”.

Rafał Sonik i jego quad

Najbardziej utytułowany polski rajdowiec, czterokrotny zwycięzca klasyfikacji Pucharu Świata, który jako jedyny Polak indywidualnie wygrał rajd Dakar, społecznik i przedsiębiorca - Rafał Sonik. Postać wybitnego sportowca oraz repilkę jego quada wykonano w skali 1:1 z 250.000 klocków Lego. Budowle pochłonęły 3 miesiące pracy 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza”, poematu Adama Mickiewicza. Ciekawą atrakcją są eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych. Na fanów piłki nożnej czeka specjalna atrakcja: stadiony wybudowane w całości z klocków – Stadion Energa Gdańsk i Legii Warszawa.

Miłośnicy nowoczesnych technologii znajdą również coś dla siebie. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

FUN PARK Strefa Zabawy klockami oraz Kino Edukacyjne

Największa w Polsce Wystawy Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 500 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Gliwicach można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Dodatkową atrakcją są filmy prezentujące świat nauki przez pryzmat klocków Lego, które można zobaczyć w naszym kinie edukacyjnym.

Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Bilety

Wystawa zostanie otwarta 18 listopada.

Zapraszamy codziennie w godzinach 09.00-20.00, a w niedziele i święta 10.00-20.00. Zakupu biletów można dokonać w kasach Wystawy lub online na www.wystawaklockow.pl.

Ceny biletów:

Poniedziałek-piątek:

BILET PORANNY 09:00 – 16:00 19 zł / osoba;

BILET POPOŁUDNIOWY 16:00 – 18:30 23 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 16:00 – 18:30 19 zł / osoba; 09:00 – 18:30 23 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 09:00 – 18:30 19 zł / osoba;

BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Niedziela i Święta:

BILET WEEKENDOWY 10:00 – 18:30 23 zł / osoba;

BILET 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 10:00 – 18:30 19 zł / osoba;

BILET WIECZORNY 18:30 – 20:00 15 zł / osoba;

Dzieci do wzrostu 95 cm zapraszamy bezpłatnie.

GRUPY ZORGANIZOWANE (szkoły, przedszkola, inne)

Wejście dla grup zorganizowanych w poniższych cenach jest możliwe wyłącznie od poniedziałku do piątku. Grupom zorganizowanym sugerujemy wejście w godz. 09:00 – 16:00.

Minimum 10 osób – 14 zł / osoba

Na każde rozpoczęte 10 osób – 1 opiekun wejście gratis.

Szczegóły i sprzedaż biletów w systemie online na www.wystawaklockow.pl

Serdecznie zapraszamy!