środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Wysyp stacji paliw. Będzie słynny fast food?

29.05.2016 08:25 | 3 komentarze | art

W pobliżu węzła Gorzyce, w Łaziskach rozpoczęła działalność nowa stacja paliwa. Kilkaset metrów dalej, już w Gorzyczkach buduje się kolejna. A w sąsiednich Gorzycach niewykluczona jest budowa dwóch kolejnych takich obiektów.

Wysyp stacji paliw. Będzie słynny fast food?
Nowa stacja paliw w Łaziskach powstała tuż przy węźle Gorzyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Restauracja znanej sieci?

Stacja w Łaziskach została otwarta niedawno i działa pod marką Uniwar. Miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne, bo położone tuż przy zjeździe z autostrady. Dlatego właściciel stacji Kazimierz Warszawski planuje tu również budowę sieciowej restauracji. – Wstępną decyzję lokalizacyjną już mamy, natomiast czekamy na wybór nowego zarządu sieci, który zostanie powołany w czerwcu. I to nowy zarząd musi zaakceptować lokalizację – wyjaśnia Kazimierz Warszawski. Z tego powodu prosi by nie zdradzać nazwy sieci.

Choć sama stacja paliw już działa, to jej oficjalne otwarcie, połączone z festynem zaplanowano na 25 maja, na godz. 12.00.

Tylko dla biznesu

Kawałek dalej w kierunku Gorzyczek przy ul. Raciborskiej, już na terenie gminy Gorzyce powstaje kolejna stacja paliw. Udało nam się ustalić, że będzie ona funkcjonowała pod marką Moya. Co ciekawe nie będzie ona jednak dostępna dla każdego kierowcy. – Będzie to flotowa stacja automatyczna, tzn. dedykowana firmom korzystającym z kart flotowych. Płatność na niej możliwa będzie tylko przy użyciu kart paliwowych, którymi posługuje się biznes: MOYA Firma, MOYA IQ Europe, UTA, DKV, BZA, EuroWag oraz IQ Card. Nie będzie to więc stacja dla klientów indywidualnych – wyjaśnia Adam Studziński z działu PR sieci Moya. Jak dodaje stacja powinna zostać otwarta latem tego roku.

Dwie stacje w Gorzycach?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również o planach budowy kolejnych dwóch stacji paliw. Jedna ma powstać na ul. Rybnickiej przy Gorzycach. Druga przy ul. Bogumińskiej w pobliżu basenu Nautica i sklepu Biedronka. Na taką lokalizację zezwala plan zagospodarowania przestrzennego gminy z 2013 r. Dopuszcza on lokalizację usług związanych z obsługą pojazdów, w kilkunastu różnych miejscach gminy Gorzyce, m.in. przy GOTSiR Nautica, przy drodze krajowej – ul. Bogumińska i Rybnicka w Gorzycach. – Przedsiębiorcy bardzo intensywnie interesują się tymi lokalizacjami, gdyż w ich opinii są one jednymi z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce, z racji bliskości A1 – przyznaje Beata Futerska, z biura promocji Urzędu Gminy w Gorzycach.

Dla kierowców to dobra wiadomość, gorsza dla Spółdzielni Kółek Rolniczych, która jest właścicielem jedynej działającej na terenie Gorzyc stacji benzynowej, przy ul. Rybnickiej. Wiele wskazuje na to, że zaczyna się dla niej czas ostrej rywalizacji o klienta.

(art)