Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Kultura

Pole Twórczego (W)Rażenia, czyli festiwal dobrej muzyki w Rybniku

07.04.2016 12:11 | 0 komentarzy | ż

Festiwal poświęcony jest głównie twórczości chrześcijańskiej, ale nie tylko. Występują zespoły i artyści prezentujący bardzo różne style muzyczne. Pojawiają się też, poza muzyką, inne formy twórczości jak na przykład teatr i poezja.

Pole Twórczego (W)Rażenia, czyli festiwal dobrej muzyki w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tej pory na scenie Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach wystąpiły takie gwiazdy jak Tomasz Żółtko, Beata Bednarz, zespół Mate.o, EKS, Gabriela Gąsior & Holy Noiz, Piotr Płecha, Grzegorz Kloc, Not For Sale i wielu innych.

W tegorocznej 12 edycji festiwalu wystąpi zespół Fisheclectic oraz Grupa Teatralna "Coś do powiedzenia" w przedstawieniu "Szansa" oraz Grupa wokalna „The Fishers”.

Zespół Fisheclectic tworzy małżeństwo muzyków, wokalistów, kompozytorów i producentów muzycznych - Joanna i Łukasz Kupczyńscy, oraz grający z nimi gitarzysta - Michał Dziuba. Zanim stworzyli swój małżeński projekt, Joanna i Łukasz Kupczyńscy nagrali dwie płyty zzespołem MU 24/7: „Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił” oraz „W noc i w dzień”.W 2012 roku Asia i Łukasz zadebiutowali jako Fisheclectic, wydając płytę „Wejdź”, tematycznie inspirowaną Pieśnią nad Pieśniami, a muzycznie zachowaną w klimacie alternatywnego pop z elementami muzyki akustycznej. 6 maja 2015 pojawiła się ich nowa płyta - „Biorę Ciebie”, na której znajdują się utwory takie jak: „Chcę widzieć Cię” i „Ucisz się”.

W swojej twórczości Fisheclectic porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem, z Jezusem. Muzyka jest połączeniem elektroniki z dźwiękami akustycznymi, wymykającym się typowymramom stylistycznym. To wielowarstwowy kolaż dźwięków, przypominający serię ruchomychobrazów tworzących jedną opowieść. Poza śpiewem, muzycy w swojej twórczości korzystają z takich instrumentów jak skrzypce elektryczne, mandolina, sitar, trąbka, gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna, kontrabas, piano akustyczne i elektryczne, dźwięki otoczenia i odgłosy przyrody. Strony internetowe zespołu: www.fisheclectic.com, www.myspace.com/fisheclectic, www.facebook.com/Fisheclectic.

  • Pole Twórczego (W)Rażena
  • Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B)
  • 16 kwietnia godz. 17.00
  • Wstęp: 15 zł (w dniu koncertu 20 zł)

źródło: DK Chwałowice, fot. z arch. Fisheclectic