środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Złośliwy komentarz tygodnia: Co rok gadanie bez sensu

08.01.2016 15:58 | 0 komentarzy | web

Przekonaj się, co o dyskusji radnych na temat finansowania strażackiego memoriału sądzi Bożydar Nosacz - najzłośliwszy z raciborskich komentatorów.

Złośliwy komentarz tygodnia: Co rok gadanie bez sensu
Stanisław Borowik ze swoim wnuczkiem podczas rozdania nagród za najlepsze wyniki w memoriałowych zawodach sportowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień przed Sylwestrem raciborscy strażacy pomagali pechowej niewieście oswobodzić rękę, którą wsadziła między pręty balkonu (piszą o tym na www.nowiny.pl). W podobnej sytuacji jest od kilku lat Miasto Racibórz, które zakleszczyło się na własne życzenie w imprezie nazywanej w skrócie Memoriałem. Nie rozwijam tego wątku, bo wszyscy pamiętają w jakich okolicznościach prezydent i radni wsadzili kiedyś rączki w memoriałowe kajdany. Ale najwyższy czas już zdecydować: wóz albo przewóz. Strażacy na balkonie nie hamletyzowali tylko przecięli pręty i było po krzyku. Radni miejscy na odwrót, krzyku narobili co niemiara, nagadali się bez sensu, ale koniec końców dali Memoriałowi tylko/aż (niepotrzebne skreślić) 40 tys. zł dotacji (zamiast wnioskowanych 80 tys.). Jednym słowem wybrali opcję pt. „nie uwalniamy ręki tylko na razie odetniemy sobie dwa paluszki to nam będzie w dybach wygodniej”.

Proponuję więc panu prezydentowi i szanownym rajcom dwa rozwiązania do wyboru. Albo niech uznają, że pamięć o dwóch poległych strażakach jest dla miasta ważna, ustalą z grubsza jak impreza ma wyglądać (np. czy przystoi jej jarmarczny repertuar od Sasa do lasa) i dają na nią corocznie kasę w potrzebnej (!!!) wysokości. Albo niech zdecydują, że to wewnętrzna sprawa strażaków, którzy jeśli chcą sobie pobiesiadować metodą „fristajlową” to niech to robią za własne pieniądze, a wtedy mogą sobie w programie pikniku umieszczać nawet pokazy tresowanych, biseksualnych nietoperzy. Uchwalenie części dotacji na Memoriał bezpośrednio i dobra rada, żeby sobie strażacy o więcej powalczyli w konkurencji z organizacjami pozarządowymi jest nielogiczne i głupie. Poza coroczną stratą czasu na jałowe przepychanki także dlatego, że nie da się porównać wartości pamięci o dwóch poległych strażakach ze społeczną wagą przemarszów mażoretek czy okładania się mieczami na zielonej trawce.

Zobacz pozostałe teksty Bożydara


Masz informację, która nadawałaby się do tej rubryki i chcesz się nią podzielić? Napisz: bozydar.nosacz@outlook.com


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.