Poniedziałek, 22 kwietnia 2019

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

Spotkanie w sprawie dróg. ZDW nie spuszcza z tonu w powiecie raciborskim

23.09.2015 11:26 | 0 komentarzy | ma.w

Prezydent Lenk rozmawiał 22 września z dyrektorem Taborem z Zarządu Dróg Wojewódzkich. Szefa marszałkowskiej instytucji sprowadziła do Raciborza ponownie Gabriela Lenartowicz wicewojewoda śląski. Padły terminy remontów kolejnych tras na terenie Raciborza - wylotówek w kierunku Bojanowa i Markowic.

Spotkanie w sprawie dróg. ZDW nie spuszcza z tonu w powiecie raciborskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie odbyło się w starostwie. Uczestniczyli w nim także starosta Winiarski oraz wicewojewoda Lenartowicz. - W tej kadencji samorządu relacje z Zarządem Dróg Wojewódzkich są dużo lepsze niż wcześniej. Cieszę się, że pomaga nam pani wicewojewoda - zaznacza M. Lenk.

Jeszcze w tym roku ukończony zostanie remont drogi między Kornicami a Raciborzem. Od kilku tygodni trwają tam intensywne prace i ruch odbywa się wahadłowo. W 2015 nową nawierzchnię będzie miał m.in. odcinek miejski tej wojewódzkiej trasy, biegnący przy cmentarzu na Głubczyckiej i obok szpitala na Gamowskiej. W przyszłym roku powstanie ścieżka rowerowa, po prawej stronie drogi jadąc od Raciborza.

Postępują roboty na Bosackiej w Raciborzu, a już 2 października zostanie oficjalnie ogłoszona modernizacja DW 935 - ul. Rybnickiej w Raciborzu, biegnącej przez Dębicz w kierunku Kornowaca. - W obliczu inwestycji Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna tę drogę przejmie powiat lub gminy - przewiduje prezydent Raciborza.

Jeszcze w tej kadencji mają być naprawione: ul. Armii Krajowej na Ostrogu oraz Korczaka w Sudole. - Wpierw zostaną zlecone dokumentacje tych inwestycji, co nastąpi w przyszłym roku. W kolejnym powinno dojść do realizacji zapowiedzi ZDW - mówi Mirosław Lenk.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.