Sobota, 16 listopada 2019

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Zmiany w urzędzie. Pierwsi dowiedzieli się radni, naczelnicy zaskoczeni

26.08.2015 15:27 | 1 komentarz | ma.w

Irena Żylak, ekonomista i bankowiec, ma od 1 września być II zastępcą prezydenta Raciborza Mirosława Lenka. Zajmie się m.in. promocją przedsiębiorczości i rozwojem miasta. Zniknie sztywny podział kompetencji prezydenckich "wicków".

Zmiany w urzędzie. Pierwsi dowiedzieli się radni, naczelnicy zaskoczeni
Od maja prezydent Raciborza Mirosław Lenk pracuje z jednym zastępcą. Jest nim Wojciech Krzyżek. Zakres jego kompetencji ulegnie zmianie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak powiedział Lenk na dzisiejszej sesji od 1 września odejdzie od podziału swych zastępców na specjalistów: od spraw społecznych oraz gospodarki komunalnej. - Będziemy pracować koncentrując się na zadaniach - zapowiedział prezydent.

Wojciech Krzyżek (dotąd gospodarka komunalna) ma przypilnować inwestycji - drogi Racibórz - Pszczyna oraz budowy RIPOK-a, służącego do segregowania śmieci.

Irenie Żylak prezydent zamierza przyporządkować sprawy gospodarki mieszkaniowej, a konkretnie budowy "co najmniej kilkudziesięciu nowych mieszkań komunalnych" do końca kadencji. Państwowy Bank Gospodarki Krajowej dofinansowuje takie projekty w 40% kosztów. Nowa zastępczyni będzie też nadzorować nowy referat zajmujący się wspomaganiem przedsiębiorczości.

Mirosław Lenk będzie nadzorował miejską oświatę, kulturę i sport oraz sprawy społeczne.

Na sesji powiedział o planowanych zmianach po raz pierwszy, zaskakując zespół naczelników. - Będą pewne przesunięcia. O szczegółach poinformuję państwa w piątek na spotkaniu w urzędzie - wyjaśnił zebranym na sesji.

Powierzenie obowiązków Irenie Żylak włodarz miasta określił jako "próbę, w której liczy na dobrą współpracę".

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych