Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Prezydent Lenk rozmawiał z ministrem Zembalą o krwiodawstwie

30.06.2015 15:08 | 0 komentarzy | ma.w

Wizyta w Katowicach na spotkaniu samorządowców z premier Kopacz była okazją by obecny tam członek rządu prof. Marian Zembala, minister zdrowia poznał sytuację RCKiK w Raciborzu.

Prezydent Lenk rozmawiał z ministrem Zembalą o krwiodawstwie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Porozmawialiśmy przez chwilę, pan minister zna już temat. Niestety w resorcie przekonują go, że najlepsze rozwiązanie to połączenie naszego centrum z Katowicami. Uzyskałem zapewnienie, że bez konsultacji z przedstawicielami Raciborza żadna decyzja w sprawie przyszłości RCKiK nie zapadnie - przekazał nam prezydent Lenk.

Prezydent Raciborza umówił się na rozmowę o szczegółach już w ministerstwie, w towarzystwie szefowej RCKiK i starosty raciborskiego. Tam ma być przedstawiony plan naprawczy dla placówki i argumenty przeciw jej likwidacji. - Czekamy na konkretny termin i pojedziemy do Warszawy - mówi włodarz.

Mirosław Lenk czytał już list europosła Bolesława Piechy skierowany do ministra Zembali w sprawie RCKiK. - W tej sprawie gramy z politykami PiS do jednej bramki. Środowisko pracowników krwiodawstwa szuka pomocy gdzie tylko się da - uważa M. Lenk.

Temat pilotuje w Sejmie poseł Henryk Siedlaczek. Wczoraj w Nieboczowach mówił nam, że na razie ze strony ministerstwa zdrowia panuje cisza w temacie RCKiK.Ludzie:

Bolesław Piecha

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł, poseł i senator. 

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.