Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Dobra wiadomość dla wodniaków: ruszyły zapisy na Pływadło 2015

13.05.2015 13:50 | 0 komentarzy | ż

Tegoroczny spływ odbywa się pod hasłem „Z biegiem Odry miasta łączymy, na 40-stkę do Kędzierzyna-Koźla zdążymy”. Jego trasa tradycyjnie liczy 42 kilometry, które załogi pokonają w dwa dni, 20 i 21 czerwca.

Dobra wiadomość dla wodniaków: ruszyły zapisy na Pływadło 2015
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wzięcia udziału w przygodzie na Odrze zostały też zaproszone kędzierzyńskie firmy, których pływadła będą rywalizować o puchar prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle. Na początek mają do pokonania połowę dystansu, z Dziergowic do Wyspy (mogą też pokonać całą trasę). Każda firma może wystawić tylko jedną załogę. Zgłoszenia do udziału w spływie gigantów należy wysyłać do 5 czerwca na adres e-mail: promocja@kedzierzynkozle.pl.

Spływ wyruszy z Raciborza tradycyjnie w samo południe 20 czerwca. Trzy godziny później jego uczestnicy dotrą do Turza w gminie Kuźnia Raciborska, gdzie po raz kolejny zostaną ugoszczeni na nadodrzańskim pikniku. Pod wieczór pływadła zacumują w Dziergowicach, gdzie festyn nad brzegiem rzeki przygotują gminy Bierawa i Cisek. W niedzielny poranek 21 czerwca pływadła wyruszą do Kędzierzyna-Koźla, gdzie dotrą po południu. Po triumfalnej paradzie wokół mostu im. Józefa Długosza twórcy najbardziej efektownych z nich odbiorą nagrody ufundowane przez samorządy.

Zgłoszenia załóg pływadeł będą przyjmowane do 18 czerwca za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy:promocja@kedzierzynkozle.pl, b.pirog@wp.pl i eks3@um.raciborz.pl bądź za pomocą poczty tradycyjnej, na jeden z poniższych adresów:

Bronisław Piróg,
ul. Zamkowa 4
47-260 Polska Cerekiew
tel./faks 77 487 51 83
tel. kom. 510 265 174

Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle
Biuro Informacji i Promocji Miasta
ul. Grzegorza Piramowicza 32
47-200 Kędzierzyn-Koźle
tel. 77 40 50 368

Urząd Miasta Racibórz
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
ul. Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz
tel. 32 755 06 94

Zgłoszenia będą także przyjmowane przed wyruszeniem spływu z Raciborza 20 czerwca, w godz. 9-11 w pobliżu mostu Zamkowego.

Spływ pływadeł organizują nadodrzańskie samorządy na czele z Kędzierzynem-Koźlem i Raciborzem oraz stowarzyszenie „Rzeki dzielą - Odra łączy”. Jednym ze współorganizatorów jest także Powiat Raciborski.

Wszytskie niezbędne dokumenty tj. regulamin, program spływu, oświadczenie uczestnika spływu, lista osób płynących, oświadczenie o opiece nad osobą niepełnoletnią, karta zgłoszenia jednostki, oświadczenie uczestnika spływu gigantów dla firm są dostępne na: http://www.kedzierzynkozle.pl/portal/index.php?t=200&id=50292

Oczekując na tegoroczne pływadła polecamy fotorelację z ubiegłorocznej edycji imprezy (kliknij TUTAJ).

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu