Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Przymiarki do remontów dróg wojewódzkich. Urzędnicy z Katowic w gościach u prezydenta Lenka

27.03.2015 19:05 | 0 komentarzy | ma.w

- Póki jestem w zarządzie województwa, Racibórz będzie dobrze widać z Katowic - obiecuje Gabriela Lenartowicz, która doprowadziła dziś do spotkania dyrektorów służb wojewódzkich - Tabora i Warmuz z prezydentem Lenkiem i starostą Winiarskim.

Przymiarki do remontów dróg wojewódzkich. Urzędnicy z Katowic w gościach u prezydenta Lenka
Gabriela Lenartowicz doprowadziła do spotkania samorządowców ze specjalistami od dróg wojewódzkich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W magistracie mówiono o remoncie odcinka DW 416 w kierunku Głubczyc. Ma przy niej powstać ciąg rowerowy. Tematowi przyjrzą się służby marszałkowskie, które dostrzegają zasadność takiego rozwiązania.

W trakcie spotkania dla mediów delegacja z Katowic mówiła o przyszłości mostu w Rudach.  - Nie będzie remontowany, bo to nieracjonalne rozwiązanie. Nowy jest tam potrzebny. Obiekt jest trudny do zaprojektowania, leży na łuku. Nie dała sobie z tym rady firma projektowa - oznajmił Zbigniew Tabor z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

O terminach przedsięwzięć drogowych jeszcze nie mówiono. - To początek kadencji i działania zarządu. Wpierw musi powstać dokumentacja i spełnione muszą być uwarunkowania formalno-prawne. Zaczynamy proces planowania - wyjaśniła Gabriela Lenartowicz członek zarządu Województwa Śląskiego.

Dobrą wiadomość dla użytkowników promu w Grzegorzowicach miał dyrektor Tabor. - Będziemy wydłużać godziny jego pracy. Aktualnie o miesiąc została wydłużona umowa z przewoźnikiem. Wkrótce prom będzie pływał bez przerwy ale po zmierzchu nie jesteśmy w stanie tego robić - dodał. Wg danych ZDW w Katowicach dziennie z promu korzysta 55 aut osobowych, 25 dostawczych i 10 ciągniki. Nie korzystają z niego piesi.

Ze słów prezydenta Lenka wynika, że ustalił z ZDW, że w tym roku wyremontowana zostanie wraz z chodnikami ul. Bosacka. Na skrzyżowaniu obok Mechanika nie powstanie rondo choć taką koncepcję rozważano. Zmieni się za to sygnalizacja świetlna z preferencją dla określonego kierunku ruchu.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.