Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

W powiecie kroi się impreza, która będzie miała wszystkie imprezy pod sobą

26.01.2015 15:28 | 0 komentarzy | żet

Dawid Wacławczyk, zgodnie z przewidywaniami, poczuł się na posiedzeniach powiatowej komisji promocji Ziemi Raciborskiej jak ryba w wodzie. Chce zjednoczenia gmin powiatu raciborskiego we wspólnym - promocyjnym celu.

W powiecie kroi się impreza, która będzie miała wszystkie imprezy pod sobą
8 czerwca ubiegłego roku Nędzę na Zamku Piastowskim w Raciborzu promowało blisko 150 mieszkańców gminy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Dawid Wacławczyk chciałby, aby do kalendarza organizowanych w powiecie raciborskim imprez dodać jeszcze jedną, zbiorczą dla wszystkich gmin powiatu, będącą czymś w rodzaju święta powiatu raciborskiego.

Święto wszystkich mieszkańców powiatu

Byłaby to impreza inna od wszystkich, bo od początku do końca promująca Ziemię Raciborską - zamiast piwa wareckiego - raciborskie, zamiast kiełbasy niewiadomego pochodzenia - produkty lokalnych rzeźników, zamiast tandetnych pamiątek - wyroby lokalnych rzemieślników. Na scenie prezentowałyby się grupy, zespoły i stowarzyszenia działające w powiecie raciborskim.

- W zeszłym roku podobną imprezę na Zamku Piastowskim organizowała gmina Nędza ("Czym Nędza bogata" - red.), ale jednej gminie trudno zbudować i wypełnić kompletny program tego typu przedsięwzięcia. Gdyby włączyły się w to wszystkie gminy - byłoby dużo łatwiej - wyjaśnia Dawid Wacławczyk.

Jeszcze w tym roku?

Póki co nie wiadomo, czy radni pochylą się bardziej nad tematem we wrześniu tego roku (w trakcie branżowego podsumowania imprez promujących powiat raciborskich), co sugerował przewodniczący powiatowej komisji promocji radny Łukasz Kocur, czy też zajmą się nim wcześniej, tak aby impreza mogła zostać zorganizowana jeszcze w tym roku.

W drugim przypadku w grę wchodzi kwiecień, kiedy radni spotkają się z Grażyną Wójcik, Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Żeby nie skończyło się na debatach

Czas pokaże, czy radni powiatowej komisji promocji będą zdolni do koordynowania działań promujących powiat raciborski i kreowania pomysłów nań w większym stopniu niż ich poprzednicy z minionej kadencji, którzy przez rok (z okładem!) debatowali nad "koszykiem raciborskim".

Wiele będzie w tym względzie zależało od ich relacji z zarządem powiatu. W kadencji 2010-2014 efektywność komisji promocji cierpiała z powodu konfliktu jej przewodniczącego Leonarda Malcharczyka ze starostą Adamem Hajdukiem.

Co do propozycji organizacji "święta powiatu raciborskiego", wydaje się, że oprócz akceptacji rady, problematycznym może okazać się zaaranżowanie współpracy pomiędzy wszystkimi gminami powiatu raciborskiego.

Wojtek Żołneczko

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Leonard Malcharczyk

Leonard Malcharczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Łukasz Kocur

Łukasz Kocur

Radny Powiatu Raciborskiego.