Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

imieniny: Marii, Natalii, Sandry

RSS

Kalendarz rowerzysty 2015. Wykorzystano w nim prace uczniów ZSO nr 1 Racibórz

23.12.2014 11:49 | 0 komentarzy | żet

Grono miłośników dwóch kółek powiększa się z roku na rok, dlatego funkcjonariusze raciborskiej drogówki wspólnie z pracownikami starostwa powiatowego przygotowali mini poradni dla rowerzystów oraz kalendarz rowerzysty. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów.

Kalendarz rowerzysty 2015. Wykorzystano w nim prace uczniów ZSO nr 1 Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejne nowelizacje ustawy Prawo o ruchu drogowym istotnie zmieniły sposób poruszania się po drogach. Przez cały mijający rok policjanci raciborskiej drogówki realizowali działania z zakresu bezpieczeństwa rowerzystów. Oprócz kilkudziesięciu spotkań, szkoleń, turniejów i pogadanek przygotowali także materiały zawierające podstawowe przepisy o ruchu rowerów.

Wspólnym dziełem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Raciborzu i pracowników Starostwa Powiatowego w Raciborzu jest mini poradnik, który został niedawno wydrukowany i będzie kolportowany wśród zainteresowanych uczestników ruchu drogowego.

W grudniu zakończyły się także prace związane z merytorycznym przygotowaniem i wydrukowaniem kalendarzy rowerzysty na 2015 rok. Dzięki współpracy z ZSO nr 1 w Raciborzu w kalendarzu wykorzystano fotografie wykonane przez uczniów tej szkoły. - Nazwiska autorów umieściliśmy na poszczególnych zdjęciach. W piątek pierwsze egzemplarze wręczyliśmy naszym partnerom z ZSO nr 1 oraz PCZK w Raciborzu. Druk został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu - informuje Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet