środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Kultura

Tak się bawią, tak się bawią Czyżowice

06.06.2014 11:00 | 0 komentarzy | tora

 

Drwale, Smerfy, Czerwony Kapturek znaleźli się wśród przebierańców i załóg dziwnych pojazdów biorących udział w barwnym korowodzie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Tegoroczny, siódmy już korowód przeszedł ulicami Czyżowic 1 czerwca i był częścią Festynu Rodzinnego Wesołe Czyżowice zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Perspektywa”. W barwnym przemarszu udział wzięli najmłodsi mieszkańcy Czyżowic z rodzicami i opiekunami, uczniowie szkół, chórzyści, zespół Czyżowianki, sportowcy z LKS Naprzód Czyżowice, członkowie SAL Perspektywa oraz wielu innych. Na zaproszenie odpowiedzieli także wiceminister Adam Zdziebło, honorowy obywatel gminy Gorzyce, starosta Tadeusz Skatuła oraz wójt gminy Piotr Oślizło.

- W przepięknym plenerze Szwajcarii Czyżowickiej odbył się „zjazd na byle czym”, II czyżowicki rodzinny bieg przełajowy oraz pokaz ćwiczeń ratownictwa drogowego w wykonaniu miejscowych strażaków. Można było uczestniczyć w pokazie miodobrania w wykonaniu pszczelarzy z gorzyckiego koła oraz skosztować tegoroczny miód – opowiada Wioletta Langrzyk z Urzędu Gminy Gorzyce.

Program dla najmłodszych przygotowała Kreatornia Studio. Dużą popularnością cieszyło się strzelanie z łuku oraz poszukiwanie skarbów w lesie z użyciem GPS, czyli tzw. geocaching. Zadanie współfinansowane zostało ze środków budżetu gminy Gorzyce.

 

W najbliższym wydaniu Nowin Wodzisławskich wyniki konkursów na najlepsze przebranie i pojazd.

Ludzie:

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski