Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Kolejne zarażenia koronawirusem w wodzisławskim szpitalu

06.04.2020 12:58 | 8 komentarzy | juk

Nowe informacje z wodzisławskiego szpitala. Potwierdzono kolejne zarażenia koronawirusem wśród tamtejszych pacjentów i załogi medycznej.

Kolejne zarażenia koronawirusem w wodzisławskim szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kolejne osoby z Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. zachorowały na koronawirusa. - To jeden pacjent oddziału chirurgii ogólnej i jeden lekarz - mówi nam dyrektor lecznicy Krzysztof Kowalik. Dodaje, że jak dotąd wymazów na obecność Covid-19 wysłano do laboratorium prawie 200, zaś wszystkich wyników spłynęło około 130. - Czekamy na kolejne wyniki - mówi dyrektor Kowalik.

Przypomnimy, że pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem stwierdzono 31 marca u jednego z pacjentów oddziału chirurgi ogólnej. W efekcie badaniom na jego obecność poddano osoby, które na skutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu. Najpierw okazało się, że zarażonych jest tam 31 osób. Jeszcze w sobotę ta liczba wynosiła 47. Dziś (6.04) ten bilans wzrósł do 49 osób - 21 pacjentów (wszyscy pochodzą z tego samego oddziału chirurgii ogólnej) i 28 pracowników szpitala.


Przypomnijmy, że konsekwencją stwierdzenia pozytywnych testów na obecność Covid-19 wśród pacjentów i załogi szpitala jest podjęcie decyzji o zamknięciu lecznicy do odwołania dla nowych pacjentów. - Zawieszone są przyjęcia na izbach przyjęć, zarówno w Wodzisławiu Śl., jak i Rydułtowach, a także na wszystkich oddziałach szpitalnych, z wyjątkiem pediatrii w Rydułtowach, która znajduje się w oddzielnym budynku. Czynna pozostaje jednak świąteczna opieka medyczna w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach - dodaje. O zamknięciu szpitala zostały powiadomione wszystkie okoliczne lecznice, pogotowie ratunkowe oraz służby zarządzania kryzysowego. Pacjenci będą przede wszystkim kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach.