Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

„Zerwany kłos” w Kinie Pegaz

Start o godz. 17:00, trwa od 25 do 27 sierpnia wstęp wolny

W Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Cyklu Filmów Religijnych pod koniec sierpnia można będzie zobaczyć „Zerwany kłos”. Projekcje tego długo wyczekiwanego przez widzów filmu w reżyserii Witolda Ludwiga odbędą się w Kinie Pegaz 25, 26 oraz 27 sierpnia (piątek, sobota, niedziela) o godz. 17:00. Bilety w cenie 10 zł można nabywać w kasie WCK lub poprzez stronę internetową www.biletomaniawck.pl.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Akcja filmu rozgrywa się podczas I wojny światowej. Historię opowiada Teresa, wiejska dziewczyna zgwałcona przez Kozaka, Sorokina. Tymczasem po Tarnowszczyźnie panoszą się carskie wojska. W okolicznych wioskach strach sieje carski dowódca. Na tym tle poznajemy główną bohaterkę filmu - Karolinę Kózkę. Nieskazitelnie dobra 16-latka świeci przykładem wśród ludzi, będąc ulubienicą okolicznych dzieci. Sielankę życia przerywają pierwsze pomruki wojny. Wieśniacy piętnują Teresę, posądzaną o oddanie się Rosjanom za pieniądze. Tylko Karolina poznaje jej tajemnicę. Teresa chce pozbyć się niechcianej ciąży, a Karolina zapobiega jej samobójstwu. Wkrótce jednak sama doświadcza tragedii. Zostaje uprowadzona wraz z ojcem przez carskiego dowódcę. Ojcu udaje się uciec, ale ogarnięty wyrzutami sumienia popada w obłęd. Całej historii przygląda się wiejski proboszcz, ks. Władysław Mendrala. On jako pierwszy odkryje prawdę o kulisach zbrodni Karoliny.

Kasa WCK w sezonie wakacyjnym czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 8:00-12:00 oraz przed imprezami biletowanymi. W środę kasa nieczynna. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>.

W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.