Wtorek, 10 grudnia 2019

imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

RSS

Wystawa fotografii Aleksandra Orszulika

Start 14.09.2018 o godz. 17:30 wstęp wolny

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandra Orszulika "Kreowanie świata/obrazu", która odbędzie się 14 września o godz. 17:30 w Bibliotece Głównej przy ulicy Wielkopolskiej 1a.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autor o fotografii

Nie fotografuję rzeczy. Fotografuję źródło swoich emocji. Rzeczywistość nie istnieje, a jeżeli nawet, każdy widzi ją inaczej. Dla każdego jest innym doznaniem. Moje fotografie pokazują moją prywatną a może nawet intymną interpretację świata. Pokazują co czuję i co popycha mnie do tego, aby sięgnąć po aparat. Sięgam i zatrzymuję w kadrze zwykłe rzeczy, lecz widziane moimi oczami, przepuszczone przez filtr moich uczuć, myśli i estetyki. Estetyki, która wchodzi w rezonans z moimi emocjami. Nie ważne, co faktycznie przedstawia zdjęcie, liczy się co czuję, gdy rejestruję ten obraz i co czuje odbiorca gdy go ogląda. Wówczas powstaje pomost pomiędzy naszymi umysłami, albo przepaść, nieważne. Najważniejsze jest, aby poruszyć jakiekolwiek uczucia, bo najgorzej pozostać nijakim.

Autor o sobie:

Ukończyłem Studium Fotografii „Fotoedukacja” w Katowicach. Aktualnie jestem na stażu kandydackim w Związku Polskich Artystów Fotografików okręg Górnośląski. Inspirują mnie: malarstwo, fotografia, muzyka i podróże. Miałem możliwość prezentowania moich prac wspólnie z innymi artystami na wcześniejszych wystawach:

* Galeria sztuki Hotelu Alpine Palace w Saalbach-Hinterglemm w Austrii

* „Lasery” - z Klubem Fotograficznym „Źródło”

* Galeria Miejska Rudy Śląskiej „FRYNA”:

„Między miastem a wyobraźnią”,

„Ulotność duszy” - obie z Klubem Fotograficznym „Źródło”,

* Industriada Katowice: "W rytmie maszyn" - z grupą "Na Te Chwile"

* Galeria ZPAF K-ce: „Projekt 100” - Dyplomy „Fotoedukacji”,

*Galeria Pusta c.d. w Jaworznie: - cykl wystaw z grupą „Żywy Skansen Fotografii”,

i inne.

Aleksander Orszulik

Wystawę będzie można oglądać w Galerii "Pod Sową" do końca września.

/Materiały prasowe/