Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Wkrótce Gala Zespołu Tanecznego SKAZA

Start o godz. 17:00, trwa od 28 do 29 września wstęp wolny

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na coroczną Galę Zespołu Tanecznego SKAZA, która odbędzie się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 września o godz. 17.00 na sali widowiskowej RCK RDK, ul. Chopina 21.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

Gala jest podsumowaniem sezonu artystycznego 2018/2019 oraz jubileuszem 8 lat działalności zespołu. Podczas gali zaprezentują się wszystkie grupy taneczne SKAZY. Będzie można zobaczyć finalistów Mistrzostw Polski oraz vice mistrzów Polski Międzynarodowej Federacji Tańca WADF. Tradycyjnie nie zabraknie licznych niespodzianek.

Zespół Taneczny SKAZA z Raciborza został założony we wrześniu 2011 roku w Raciborskim Centrum Kultury. Instruktorami, choreografami i opiekunami zespołu są: Manuela Krzykała oraz Denis Chory, obecny Mistrz Polski WADF. W ostatnim sezonie zespół wspierała również Paulina Mikulska oraz Dariusz Moc i Joanna Sokołowska, prowadzący zajęcia akrobatyczne.

Zespół obecnie składa się z solistów oraz kilkunastu grup, w których tańczy ponad 200 tancerzy od 5 do 45 roku życia. Zespół szkoli się w takich technikach tanecznych jak: taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec współczesny, street dance. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach oraz turniejach tanecznych. Bierze również udział w licznych pokazach, eventach, warsztatach itp. Od br. zespół należy do Międzynarodowej Federacji Tańca WADF.

- SKAZA to nie tylko zespół taneczny to styl życia, pasja, energia, miłość do tańca, przyjaźnie i wielka SKAZ- owa rodzina – podkreślają w Raciborskim Centrum Kultury.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach RCK oraz TUTAJ.

Honorowane są raciborskie karty: "Senior 60+" i "Rodzina +".