Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Tanecznym krokiem do wiosny

Start 25.03.2017 o godz. 17:00 cena biletu: 10 zł

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" pt. "Wiosna...". Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca br. o godz. 17:00 w WCK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Koncert rozpocznie obchody jubileuszu 35-lecia istnienia zespołu. ZPiT Vladislavia działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 1982 roku. Jest grupą o najdłuższym stażu i najbardziej liczną w instytucji. Zrzesza ponad 130 tancerzy i muzyków. Ma na swoim koncie setki koncertów, lekcji regionalnych dla dzieci i młodzieży, wyjazdów i festiwali. Podczas występów tancerzom zawsze towarzyszy kapela ludowa grająca muzykę na żywo. Na przestrzeni lat zdobyli wiele prestiżowych nagród. Założycielką zespołu jest Wanda Bukowska. Obecnie funkcję kierownika pełni Dominika Brzoza-Piprek, uznana i ceniona instruktorka, animatorka i choreograf.

- Cieszę się, że w Wodzisławskim Centrum Kultury działa i tworzy taki zespół jak Vladislavia. Jest on dla Wodzisławia Śląskiego wizytówką i powodem do dumy. Instruktorzy oraz tancerze zespołu codziennie ciężką, twórczą pracą pielęgnują i przekazują nasze dziedzictwo kulturowe. Udowadniają tym samym, że folklor i sztuka ludowa mają nieocenioną wartość – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Najnowsza produkcja Vladislavii zainspirowana została przez najpiękniejszą porę roku, wiosnę. To czas, kiedy na nowo odkrywamy piękno natury uśpionej przez zimową aurę. Wiosną budzi się nowe życie, dzień wygrywa w walce z nocą, a my pełni nowej energii snujemy nowe śmiałe plany na przyszłość. O tym, co ta piękna pora roku wnosi w nasze życie opowie Vladislavia w tańcu i muzyce klasycznej.

Informujemy ponadto, że na chwilę obecną nie dysponujemy fotelami na sali widowiskowej. Tymczasowo jednak na widowni rozstawione zostaną wygodne, wyściełane krzesła.

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel. (32)455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Kasa WCK czynna: poniedziałek, wtorek,  czwartek,  piątek w godzinach 12:00 - 17:00. W środę kasa nieczynna. Weekend - na godzinę przed imprezami. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie WCK oraz za pośrednictwem internetowej sprzedaży <biletomaniawck.pl>. W kasie obsługa kart płatniczych (w tym zbliżeniowo): VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej.