Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Spektakl w Boguszowicach

Start 26.03.2017 o godz. 15:00 cena biletu: 8 zł

Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach zaprasza na spektakl pt.: „TYMUŚ I OLEŃKA” w wykonaniu Teatru Supeł.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Boguszowice

Rybnik, Plac Pokoju 1

Bohaterka sztuki - nastoletnia, zbuntowana Oleńka, zachowuje się jak wielu jej rówieśników. Obrażona, niegrzeczna, nadąsania, stroi fochy i wszystko wie najlepiej, a na prośbę rodziców, by pomogła w przygotowaniu balu odpowiada, że „bale są głupie  i śmierdzą”; jest pewna, że sama sobie poradzi, rodzice są jej do niczego niepotrzebni, bo nie pozwalają robić tego, na co ma ochotę. „Nie kocham ich” – mówi – i wysyła rodziców na inną planetę. Ale radość trwa krótko.

Czy życie bez rodzicielskich próśb i nakazów jest rzeczywiście takie piękne? Co byłoby, gdyby rodzice naprawdę zniknęli? Oleńka, wraz ze swoim przyjacielem Tymusiem wyrusza w podróż, dzięki której pozna odpowiedzi na te pytania. Po drodze spotkają całą gamę postaci, a każde z tych spotkań na swój sposób wzbogaci ich o uniwersalne mądrości. Między innymi poznają wartość prawdziwej przyjaźni, zrozumieją znaczenie trzech jakże ważnych słów: proszę, dziękuję, przepraszam i najważniejsze nauczą się szacunku dla swoich rodziców.

Reżyseria – Izabela Karwot    

Scenariusz – na podstawie tekstu Maliny Prześlugi

Scenografia – Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Wykonawca scenografii – Andrzej Wyżgoł, Rafał Zator

Muzyka – Jarosław Hanik

Światło – Mateusz Preś, Marek Żyła

Obsada :

Magdalena Kotas, Teresa Kuczera, Sołowska Nikola, , Erdmann Emilia, Przeliorz Agata, Przeliorz Dorota, Emilia Zimnol, Emilia Rduch, Julia Kotula, Julia Skrobol, Żaneta Namielska, Zuzanna Sadanowicz, Patrycja Vogel,  Barabasz Jakub, Tobiasz Konieczny, Kamil Strzelecki, Filip Smyczek.

DATA:        26.03.2017

GODZINA:     15.00, 17.00

BILET:        8 zł