Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Severski przyjedzie do Raciborza

Start 23.01.2020 o godz. 18:00 wstęp wolny

Autor takich kryminalnych hitów jak „Nielegalni” czy „Niepokorni”, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa a także Agencji Wywiadu - Vincent V. Severski będzie pierwszym gościem raciborskiej biblioteki w nowym roku. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 stycznia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Vincent V. Severski (właśc. Włodzimierz Sokołowski) - przeszedł, m.in. szkolenie w USA, prowadzone przez CIA, realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. W Agencji Wywiadu osiągnął najwyższe stanowisko kierownicze. Do jego zadań należało rozpracowywanie działalności obcych służb specjalistycznych, które prowadziły dywersję ideologiczną skierowaną na Polskę. Odszedł w 2007 roku na własną prośbę ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika. Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

W październiku 2019 ukazała się jego najnowsza powieść - "Christine" o Krystynie Skarbek vel Christine Granville, jednej z najbardziej znanych agentek drugiej wojny światowej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny.