Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Rytm Głuszy na Zamku Piastowskim

Start 28.01.2020 o godz. 17:00 wstęp wolny

„Rytm Głuszy” - to tytuł nowej wystawy prac wykonanych w technice olejnej, akwareli i monotypii. Można ją oglądać w sali żyrandolowej w domu książęcym na Zamku Piastowskim w Raciborzu. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Autorka prac Magdalena Fidyka - to obecnie studentka III roku Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2017 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Wodzisławiu Śląskim, ze specjalizacją grafika warsztatowa. To laureatka XX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży - Toruń 2016. W 2017 roku wzięła udział w wystawie zbiorowej „Inspirowane ciszą” w zabytkowej kopalni „Ignacy” przy Industrialnym Centrum Kultury w Rybniku. Natomiast w ubiegłym roku (2019) wzięła udział w wystawie „Czarno na białym” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

– W różnorodności codziennych zdarzeń, przemyśleń i podczas kontemplacji natury poszukuję wewnętrznej rytmiki, aby oddać odpowiedni nastrój. Moje obrazy są zapisem wewnętrznego odczuwania w zetknięciu z rzeczywistością oraz ulubioną muzyką – mówi autorka ekspozycji o swoich pracach, które można zobaczyć w dawnej siedzibie Piastów.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00 - 16.00, a w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. – Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl – przekazuje Grzegorz Nowak, inspektor w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Natomiast uroczysty wernisaż odbędzie się we wtorek 28 stycznia o godz. 17.00, wstęp wolny.