Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Recital gitarowy Jana Kudełki

Start 06.08.2017 o godz. 18:00 wstęp wolny

6 sierpnia o godz. 18.00 na Skwerze im. ks. prałata S. Pieczki odbędzie się recital gitarowy Jana Kudełki. Impreza zorganizowana zostanie w ramach Koncertów Letnich RCK. Wstęp wolny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skwer ks. Stefana Pieczki

Racibórz, Skwer ks. prałata Stefana Pieczki

Jan Kudełka urodził się w Katowicach w 1985 roku. Naukę gry na gitarze rozpoczął mając 10 lat, a już 5 lat później wygrał swój pierwszy międzynarodowy konkurs - w Volos (Grecja). Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie gitary prof. Aliny Gruszki. Uczestniczył w licznych kursach muzycznych pobierając lekcje u najwybitniejszych gitarzystów naszych czasów takich jak Carlo Marchione, Oscaraa Ghilla, Pavel Steidl, Zoran Dukic, Ricardo Gallen, Thomas Pering, Marcin Dylla, Odair Assad czy Łukasz Kuropaczewski. Jan Kudełka aktywnie koncertuje solowo, a także w duecie gitarowym z bratem Piotrem, duecie gitarowo - saksofonowym Ku-Ba Duo oraz duecie gitarowo - skrzypcowym Diez Cuerdas. Ma na swoim koncie m. in. występy w Sali Koncertowej im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Opolskiej, Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czy podczas prestiżowego festiwalu gitarowego w Kutnej Horze w Czechach.

  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im. J. Duarte w Rust (Austria)
  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym w Omis (Chorwacja)
  • I nagroda na Zimowym Festiwalu Gitarowym w Volos (Grecja)
  • I nagroda na Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów w Warszawie
  • II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu im. I. Ballu w Dolnym Kubinie (Słowacja)
  • II nagroda na Międzynarodowym konkursie Sribny Dzvin w Użghorodzie (Ukraina)
  • II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzebiatowie - Gryficach III nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Gdańsku III nagroda na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarowych w Sanoku

Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Szkół Muzycznych II st. w Inowrocławiu

W 2010 roku Jan został laureatem VII edycji programu stypendialnego MŁODA POLSKA Narodowego Centrum Kultury.

W roku 2012, wspólnie z Łukaszem Kuropaczewskim, Markiem Nosalem, Beatą Będkowską-Huang oraz Ewą i Dariuszem Kupińskimi, Jan Kudełka wziął udział w projekcie nagrania 6 suit wiolonczelowych J. S. Bacha w opracowaniu na gitarę prof. A. Gruszki.

Mimo młodego wieku Jan Kudełka prowadził warsztaty podczas festiwalu gitarowego w Tolmen (Anglia).

źródło: RCK