środa, 19 lutego 2020

imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

RSS

PILNE:

Noc Teatrów w RCK

Start 29.03.2019 o godz. 18:00 cena biletu: 10-40

Serdecznie zapraszamy na "Noc teatrów" organizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

W bogatym programie naszego maratonu proponujemy kilka wydarzeń! Teatr Tetraedr zaprezentuje dwa spektakle: "Krwawe historie" oraz ostatnie, nagradzane już dokonanie - "Blaszany bębenek" według G.Grassa. Nowością będzie premiera monodramu "Pływak" w wykonaniu młodziutkiej aktorki Tetraedru, Agnieszki Rajdy. Gość specjalny całego wydarzenia to Fundacja Szafa Gra ze spektaklem "Baby".

Spektaklem „Blaszany bębenek” Tetraedr znalazł się w gronie 14 finalistów 2. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best Off”. Na konkurs spłynęły 142 zgłoszenia, a były to premiery zaledwie z jednego roku. Nasi młodzi aktorzy rywalizują z najlepszymi profesjonalnymi aktorami sceny offowej w Polsce. Trzymajmy za nich kciuki. O tym kto zostanie laureatem dowiemy się w czerwcu ale już teraz możecie zobaczyć finałowy spektakl na Nocy Teatru z Tetraedrem.

- Nie znam drugiej takiej młodzieżowej grupy, jak Teatr Tetraedr prowadzony przez Grażynę Tabor. Przemierzywszy zwycięskim marszem krajowe festiwale z wczesnym Gombrowiczem na ustach, tym razem raciborska grupa wzięła na warsztat Blaszany bębenek G. Grassa. Moc wypowiedzi Tetraedru, poza pewnie, dojrzale prowadzonymi rolami, świadomością scenicznej - i plastycznej!- formy i reżyserską precyzją, objawiającą się w angażujących rytmach, w napięciach między scenami zbiorowymi i solowymi, polega przede wszystkim na POKORZE ZESPOŁU. Pokorze - nikt tu nie grzmi na mnie ex cathedra, nikt nie rzuca mi prawd objawionych, nikt nie uzurpuje sobie besserwisserstwa, młodzi aktorzy po prostu snują swoje kameralne opowieści o świecie, który rozpada się na ich oczach - i to przerażenie, które można z nich wyczytać, tym boleśniej odbija się i w moich, widzowskich, źrenicach - mówi Karol Adam Drozdowski teatrolog z Instytutu Drozdowskiego.

Będziemy zatem smakować i upajać się teatrem 29 marca od godz. 18.00 aż do północy! Podczas Nocy Teatrów dzięki wystawie pasjonatów fotografii z raciborskiego stowarzyszenia "W kadrze" powspominamy ubiegłoroczny I Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Ponadto porozmawiamy z Grażyną Tabor o planach na najbliższy sezon i II edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 4 - 6.10.2019.

Program:

Bilety do nabycia w kasach RCK oraz na stronie www.rck.com.pl

10 zł - za każdy spektakl Teatru TETRAEDR i monodram
20 zł - spektakl pt. BABY  
40 zł  - karnet (do nabycia tylko w kasach RCK)

Honorowane są raciborskie karty Senior 60+ oraz Rodzina+.

źródło: RCK