Piątek, 14 grudnia 2018

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

Msza Trydencka w Wodzisławiu

Start 22.01.2017 o godz. 13:00 wstęp wolny

W najbliższą niedzielę 22 stycznia o godz. 13.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim zostanie odprawiona pierwsza w tym roku Msza święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego zwana” Trydencką”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Będzie to według tradycyjnego kalendarza III niedziela Po objawieniu Pańskim (Trzech Królach). „Stara” Msza św. jest sprawowana w Wodzisławiu Śląskim w każdą czwartą niedzielę miesiąca w „starym” kościele w Wodzisławiu Śląskim. Msza św. jest odprawiana przez ks. prob. dr Adam Tonderę, proboszcza z Rybnika- Popielowa.

Zapraszamy wszystkich wiernych na tą wyjątkową Mszę Świętą do wodzisławskiej, pięknej neogotyckiej świątyni. Taka msza to jedyna tego typu liturgia sprawowana na Ziemi Wodzisławskiej. Bezpłatne mszaliki wodzisławskie łacińsko – polskie i inne pomoce liturgiczne dostępne są przed każdą łacińską Mszą św.

Informacje na plakatach w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej “Art Wladislavia”, Rynek 20, Wodzisław Śląski

Więcej informacji można znaleźć na stronach wodzisławskiego środowiska wiernych tradycji łacińskiej http://trydencka-wodzislaw.blogspot.com/