środa, 11 grudnia 2019

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Metropolitalne Święto Rodziny w WCK

Start 19.05.2018 o godz. 15:00 wstęp wolny

Rodzinne Spotkanie z Astronomią czy warsztaty i zabawy dla dzieci - to tylko niektóre z działań zaplanowanych przez Wodzisławskie Centrum Kultury w ramach imprezy „Rodzina razem się trzyma”. Wydarzenie wpisane w XI Metropolitalne Święto Rodziny odbędzie się w sobotę, 19 maja w WCK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Już po raz szósty Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza do wspólnej zabawy całe rodziny. Na 19 maja zaplanowano wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Nie zabraknie pokazów gigantycznych baniek mydlanych, bańkowych warsztatów czy dawki ruchu podczas zajęć Zumba Kids. WCK proponuje także malowanie twarzy, a także konkursy i zabawy rodzinne. Ciekawie zapowiada się Rodzinne Spotkanie z Astronomią - projekcja filmu, prezentacja sprzętu astronomicznego czy quest astronomiczny to tylko niektóre z propozycji tego dnia.

Organizatorzy zadbali również o miłośników kina, planując projekcję filmu o tematyce religijnej pt. „Ignacy Loyola”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Podróż po oddech”. Wstęp wolny.

- Wodzisławskie Centrum Kultury po raz kolejny proponuje ciekawe wydarzenie artystyczno-rozrywkowe kierowane do rodzin, wpisujące się w program regionalnych obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Program:

godz. 15:00 -16:30

Strefa dobrej zabawy: kosmiczne animacje dla dzieci, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, bańkowe warsztaty, zumba kids, malowanie twarzy, konkursy i zabawy rodzinne np. zabawy kreatywne, wspólne budowanie rakiety, wstęp wolny, Tańczymy Szkoła Tańca i Animacji;

godz. 16:00-18:30

Rodzinne Spotkanie z Astronomią: w tym projekcja filmu popularnonaukowego z przewodnikiem, pogadanka edukacyjna pt. "Jak zacząć przygodę z Kosmosem?" z wykorzystaniem astronomicznych pomocy naukowych, panel z pytaniami od uczestników, prezentacja sprzętu astronomicznego. Quest astronomiczny: zabawa dla rodzin w formie questu. Każda rodzina będzie miała do wykonania kilka zadań związanych z astronomią. Wstęp wolny, Astrohunters.pl;

godz. 19:15

Cykl Filmów Religijnych: „Ignacy Loyola” - dramat biograficzny - cena biletu: 10 zł