środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Luxtorpeda na Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu

Start 04.03.2017 o godz. 18:00 wstęp wolny

Luxtorpeda i EneDueRabe zagrają koncert w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie Centrum Kultury

Racibórz, Chopina 21

Kiedy?

4 marca o godz. 18.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Kim są?

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór "Autystyczny" wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce.

Skład zespołu:

Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak – perkusja, głos

Krzysztof "Kmieta" Kmiecik - gitara basowa, głos

Przemysław "Hans" Frencel – głos

Robert "Litza" Friedrich - głos, gitara

Robert "Drężmak" Drężek – gitara, głos

Oficjalna strona zespołu

http://luxtorpeda.net/

www.facebook.com/LUXTORPEDA

Support koncertu zespół EneDueRabe - projekt kumpli pochodzenia chodzieskiego stawiających w muzyce na szczerość i energię bez zważania na konwenanse.

Wstęp WOLNY!

źródło: RCK