środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Konkurs dla młodych majsterkowiczów w WCK

Start 25.01.2020 o godz. 10:00 wstęp wolny

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Akademią Techniczną Małolata zapraszają do udziału w konkursie dla majsterkowiczów i miłośników Lego. Konkurs pod nazwą YETI (Young Explorer, Technician, Inventor - Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca) to propozycja dla młodych konstruktorów pozostających w mieście w okresie ferii zimowych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie budują w domu ze swoich klocków Lego dowolny projekt i zgłaszają go do konkursu. Rodzaj klocków (ogólne, duplo, technics, friends, boost, mindstorms czy bionicle) jest dowolny. W dniu imprezy należy przynieść ze sobą wykonaną konstrukcję. Jury oceni wszystkie prace i wyłoni zwycięzców. Ponadto, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania i rozwiąże test z wiedzy technicznej. Za udział we wszystkich częściach uczestnik otrzymuje punkty, których suma da wynik, na podstawie którego przyznane zostaną miejsca. Dla uczestników przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII - VIII. Jak się zgłosić? Wystarczy wypełnioną kartę zgłoszenia wysłać na adres: neir@op.pl w terminie do 23 stycznia br. Informacji na temat konkursu YETI udziela sekretariat WCK - tel. 32 4554855 oraz Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata tel. 517 872 001.

YETI odbędzie się 25 stycznia w godzinach 10:00-13:00 w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury.

- Wydarzenie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest organizowane w ciekawej formule i zadowala nawet najbardziej wymagających młodych majsterkowiczów i konstruktorów - zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Liczba uczestników konkursu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Krótki clip podsumowujący III edycję YETI można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pWBANsxAGkU&feature=youtu.be

/Materiały prasowe/