środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Halo! Rybnik: Urbex – osobliwa podróż

Start 10.05.2019 o godz. 17:00 wstęp wolny

Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza 10 maja (piątek) o godz. 17.00 na spotkanie z Adamem Michniewiczem, który opowie o swojej niezwykłej pasji jaką jest urbex.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Urbex, czyli miejskie eksploracje, to odkrywanie i zwiedzanie różnego rodzaju opuszczonych miejsc. Mogą to być na przykład fabryki, szpitale, kościoły, szkoły czy obiekty militarne. Nie jest to zajęcie ani łatwe, ani bezpieczne, ale gwarantuje niezapomniane wrażenia niedostępne dla tych, którzy nigdy nie zbaczają ze ścieżki.

Podczas prelekcji Adam Michniewicz opowie o tym, jak zaczęła się jego przygoda z urbexem i co go zainspirowało do takiej formy turystyki. Wyjaśni także, do zadawania sobie jakich pytań nakłaniają go eksploracje.

Adam Michniewicz – animator artysta, dziennikarz, pedagog. Urodzony w Halloween już zawsze błąkał się pomiędzy światem żywych i krainą umarłych. W swojej twórczości i podróżach szuka niespotykanych wrażeń i opowieści, w których śmierć to nie kres, a tylko przejście pomiędzy światami. Urbexem zajmuje się hobbystycznie.

/Materiały prasowe/