Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Fundusze na start w biznesie (bezpłatne szkolenie)

Start 11.03.2017 o godz. 09:00 wstęp wolny

- Skąd pozyskać środki na uruchomienie działalności gospodarczej? Jakie możliwości dają źródła krajowe, a jakie unijne? Na te pytania odpowiemy podczas bezpłatnego szkolenia w Inkubatorze Przedsiębiorczości, które odbędzie się w sobotę 11 marca 2017 r. Początek o godz. 9.00 - informuje Emil Naglewski z Inkubatora Przedsiębiorczości.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Stanach Zjednoczonych mówi się, że swoje pierwsze środki na start, młodzi przedsiębiorcy pozyskują od funduszu, który nazywają w skrócie "FFF" – Family, Friends, Fools (rodzina, przyjaciele i głupcy). W Polsce ta koncepcja jest również znana, ale w trakcie szkolenia skupimy się na pozostałych formach wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Przedstawione zostaną możliwości pozyskania zarówno bezzwrotnych środków publicznych (krajowych – Powiatowy Urząd Pracy i unijnych) jak również możliwości pozyskania prywatnego kapitału (aniołowie biznesu, fundusze Venture Capital), czy w końcu finansowania społecznościowego jakim jest crowdfounding.

Zajęcia poprowadzi Radosław Knesz, doradca i koordynator w projekcie Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu, menager Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim, Prezes Alergis sp. z o.o.; finalista ogólnopolskich konkursów startupowych, jak np. Chivas The Venture, Startup Fest czy "Kanwa Przedsiębiorczych", który wygrał prezentując swój pomysł na biznes w oparciu o ideę Modeli Biznesowych.

Szkolenie jest bezpłatne. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem serwisu evenea.pl.


  • Szkolenie: Fundusze na start
  • data: 11 marca 2017 r. | godz. 9.00-14.00
  • miejsce: Racibórz, ul. Batorego 7 (sala konferencyjna, III piętro)

Inkubator Przedsiębiorczości jest finansowany ze środków Miasta Racibórz. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Radio Vanessa FM. Inkubator prowadzi Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.