Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
28 piątek

Cultural evening with GINNI

Zapraszamy do udziału w wieczornym spotkaniu kulturalnym z wolontariuszką Ginni 28 stycznia 2022 r. o godzinie 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Spotkanie z tłumaczeniem na język polski.

Ginni pochodzi z Włoch. Od 18 roku życia pracuje nad projektami kulturalnymi. Pierwszym z nich był projekt pt. „Poesia Nomade Malastrana”, który łączył sztukę uliczną, poezję i eksperymentalne techniki artystyczne. Ginni pisze poezję dwujęzyczną dla czasopism z Ameryki Południowej, Hiszpanii i Włoch. Pracowała również dla Italian National Federation of Street Art jako autorka artykułów, a w 2020 roku jej pierwsza antologia poezji została wydana w Kolumbii w ramach kolektywnego projektu poezji feministycznej, imigranckiej i tubylczej Poetica de los Sures Femeninos. Skupia się na ikonografii i wizualnej części poezji, studiując fotografię narracyjną. Swoją sztukę wystawiała podczas Festival de Poesia Visual NUDO w Barcelonie.

Podczas wieczoru Ginni opowie o swoich doświadczeniach z życia we Włoszech, postara się omówić historię tego kraju, kulturę i kuchnię. Będzie możliwość spróbowania włoskiego jedzenia.

Udział bezpłatny - z uwagi na obowiązujące obostrzenia wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji - Recepcji.