Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

NaM udziela poparcia Dariuszowi Polowemu

29.06.2018 17:29 | 13 komentarzy | żet

Na walnym zebraniu Raciborskiego Stowarzyszenia Samorządowego Nasze Miasto zapadła decyzja o udzieleniu Dariuszowi Polowemu poparcia w nadchodzących wyborach. Zdaniem RSS NaM, D. Polowy jest gwarantem "rzeczywistych zmian w samorządzie".

NaM udziela poparcia Dariuszowi Polowemu
Przyszły kandydat na prezydenta Raciborza Dariusz Polowy, prezes RSS NaM Dawid Wacławczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Decyzja o udzieleniu poparcia Dariuszowi Polowemu przez RSS Nasze Miasto zapadła 26 czerwca na walnym zebraniu członków stowarzyszenia. NaM wskazuje, że dorobek zawodowy, oferta programowa i koncepcje programowe D. Polowego są zbieżne z założeniami stowarzyszenia, a sam Dariusz Polowy ma być gwarantem rzeczywistych zmian w samorządzie.

Przypomnijmy, wcześniej poparcia Dariuszowi Polowemu udzieliło Prawo i Sprawiedliwość. Kontrkandydatami Dariusza Polowego w jesiennych wyborach samorządowych o fotel prezydenta Raciborza będą Mirosław Lenk oraz Robert Myśliwy, którzy oficjalnie zapowiedzieli już swój start w wyborach.

Możliwe, że w wyborach wystartują jeszcze Anna Ronin (zapowiedziała, że zrobi to w przypadku, gdy ponownym wyborem na prezydenta Raciborza będzie zainteresowany M. Lenk), Michał Fita oraz Ludmiła Nowacka.

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia RSS Nasze Miasto, którą przesłał nam prezes stowarzyszenia Dawid Wacławczyk:

Oświadczenie Walnego Zebrania RSS Nasze Miasto

W czwartek 26 czerwca 2018 roku, Walne Zebranie Członków RSS Nasze Miasto postanowiło nawiązać współpracę samorządową z Panem Dariuszem Polowym i udzielić mu poparcia w wyborach na stanowisko Prezydenta Miasta Racibórz.

Na podjętą przez członków stowarzyszenia decyzję wpływ miało m.in., to, że:

1. Kandydat swoim dorobkiem zawodowym, ofertą programową i posiadanym doświadczeniem wpisuje się w hasło "Przedsiębiorczy Samorząd" z jakim RSS Nasze Miasto od 8 lat podchodzi do wyborów samorządowych w Raciborzu.

2. Koncepcja rozwoju Raciborza RSS Nasze Miasto oraz Dariusza Polowego są ze sobą zbieżne.

3. Osoba Dariusza Polowego, z którym RSS Nasze Miasto zamierza współpracować jest gwarantem tego, że zmiany mające dotknąć raciborskiego samorządu będą zmianami rzeczywistymi a nie pozornymi.

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz, była zastępca prezydenta miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu