Piątek, 26 kwietnia 2019

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

RSS

Nowy kandydat na prezydenta Wodzisławia. "Tradycyjny człowiek, dobry gospodarz"

06.06.2018 19:09 | 22 komentarze | mak

Jest kolejny kandydat na urząd prezydenta Wodzisławia Śląskiego. To Kacper Biernacki - lider wolnościowego ruchu obywatelskiego działającego pod nazwą Wodzisław 2.0. - Tradycyjny człowiek, dla którego najważniejsza jest rodzina. Jest osobą, która potrafi się dogadać z różnymi ludźmi - mówią o nim znajomi.

Nowy kandydat na prezydenta Wodzisławia. "Tradycyjny człowiek, dobry gospodarz"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kacper Biernacki jest wodzisławianinem. Ma 36 lat. Żonaty, ojciec czwórki dzieci. Zawodowo od 10 lat związany z branżą ubezpieczeniowo-finansową. Poza tym zajmuje się marketingiem, głównie internetowym, a także mediami społecznościowymi. Współprowadzi firmę w tym zakresie. Jest też wiceprezesem wodzisławskiego klubu Toastmasters IG. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Ma średnie wykształcenie.

Hobbystycznie kręci filmy, pasjonuje się reżyserią, trochę montażem. - Ostatnio realizowałem teledysk dla stowarzyszenia Kahal oraz wspólnoty Mężczyźni Świętego Józefa - mówi nam Kacper Biernacki. Teledysk zawiera kadry z Wodzisławia i zachęca do udziału w „Męskim oblężeniu Jasnej Góry”, czyli w narodowej pielgrzymce mężczyzn.

Okiem innych osób

A jak przedstawiają go znajomi? - Jest dla mnie wzorem katolika, bardzo pobożny i tradycyjny człowiek, dla którego najważniejsza jest rodzina. Jest osobą, która potrafi się dogadać z różnymi ludźmi. Jedni mają go za PiS-owca bo posługuje w kościele WNMP, inni za "platformersa", bo działa w stowarzyszeniu Toastmasters. Jako ojciec czwórki dzieci jest dobrym gospodarzem, prowadzi dom razem z żoną - mówią.

Wodzisław 2.0

Kacper Biernacki jest bezpartyjny. Związany ze stowarzyszeniem Wodzisław 2.0. Formalnie jest prezydentem tej grupy - stoi na czele zarządu.

Wodzisław 2.0 to wolnościowy ruch obywatelski, którzy zrzesza ludzi o zbliżonych poglądach wolnorynkowych. - Naszym celem jest realna zmiana Wodzisławia Śląskiego w żyjące i przyjazne miasto - opisują członkowie stowarzyszenia. - Na swojej drodze spotkaliśmy grupy, które obrzucały jadem przeciwników politycznych. Grupy, których jedynym celem była wymiana ludzi na stołkach miejskich instytucji. Zrozumieliśmy, że takie podejście jest nam obce i nie doprowadzi do realizacji celu - dodają

Skąd nazwa?

Wodzisław 2.0 to neutralna nazwa. Ma kojarzyć się z nowoczesnością. - Drugą, lepszą wersją Wodzisławia - mówi Kacper Biernacki. Stowarzyszenie skupia ludzi o różnych poglądach, z różnych środowisk. - Są zarówno zwolennicy Kukiza czy partii Wolność, osoby, które otwarcie deklarują sympatię dla Nowoczesnej czy PO, ale też takie, które nie chcą być związane z jakąkolwiek polityką. Dla nas szyldy polityczne są zupełnie nieistotne. Istotne jest podejście do realizacji zadań na rzecz Wodzisławia. I skuteczność w tym zakresie. To nas łączy - dodaje przyszły kandydat.

Z inicjatywy środowiska Wodzisław 2.0 udało się wprowadzić w jednej z wodzisławskich szkół lekcje ekonomii dla młodzieży.

Jeden z pierwszych ruchów środowiska Wodzisław 2.0 dotyczył zmniejszenia progu podpisów przy inicjatywach uchwałodawczych. Obecnie, aby wnieść uchwałę obywatelską pod obrady rady miejskiej, trzeba zebrać 1000 podpisów. Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 zaproponowało zmniejszenie tej liczby do 300 podpisów. Autorami projektu uchwały są właśnie Kacper Biernacki – prezydent stowarzyszenia Wodzisław 2.0 oraz Łukasz Chrząszcz – prezes okręgu partii Wolność i członek stowarzyszenia Wodzisław 2.0.

fot. Tomek Nessing

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.