Niedziela, 24 marca 2019

imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

RSS

Kontynuacja pietrowickiego modelu samorządu w nowej radzie

02.12.2014 14:52 | 7 komentarzy | woj

1 grudnia późnym popołudniem odbyła się ostatnia w powiecie i pierwsza w nowej kadencji, powyborcza sesja rady gminy. Nowo wybrani samorządowcy gminy Pietrowice Wielkie zebrali się do ślubowania.

Kontynuacja pietrowickiego modelu samorządu w nowej radzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowo wybrani samorządowcy gminy Pietrowice Wielkie zebrali się do ślubowania. Obrady otworzył Alojzy Wilczek, najstarszy z grona radnych. Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze rajcy przystąpili do wyboru swojego przewodniczącego. Henryk Marcinek, który tę funkcje pełnił przez trzy ostatnie kadencję zaproponował Piotra Bajaka, który był dotychczas jego zastępcą. Z kolei Joachim Wieczorek podał kandydaturę Henryka Marcinka. Obaj kandydaci zgodzili się ubiegać o fotel szefa rady. Zanim doszło do tajnego głosowania, radny Marcinek przypomniał o swojej historii w pietrowickim samorządzie, z którym jest związany od upadku komunizmu. Wyjaśnił, że przez ostatnie trzy kadencje w Pietrowicach Wielkich wykształcił się wyjątkowy model samorządu.

Po głosowaniu, stosunkiem głosów 3-11 wybrano ponownie Henryka Marcinka. Jego kontrkandydat wygrał kolejne głosowanie, w którym wybierano zastępcę przewodniczącego.

Szersza relacja z pierwszej sesji w nadchodzacym wydaniu Nowin Raciborskich.

(woj)