Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Nowy wiceburmistrz Rydułtów ma 33 lata

27.11.2014 22:44 | 9 komentarzy | mak

Po eleganckim pożegnaniu Henryka Hajduka, który po 8 latach na stanowisku wiceburmistrza Rydułtów na razie rozstaje się z samorządem, nastąpiło powitanie jego następcy. Nowym wiceburmistrzem zostanie Marcin Połomski.

Nowy wiceburmistrz Rydułtów ma 33 lata
Henryk Hajduk (po lewej) i Marcin Połomski (po prawej)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na sesji rady miasta burmistrz Kornelia Newy zaprezentowała wiceburmistrza-elekta, Marcina Połomskiego. Nowy zastępca obejmie stanowisko 1 grudnia. - Przedstawiam osobę bardzo wykształconą, z wielorakim doświadczeniem, odpowiedzialną, dyspozycyjną, nad wyraz aktywną i mocno zaangażowaną na rzecz Rydułtów - wyliczała zalety swojego zastępcy.

Marcin Połomski to 33-letni mieszkaniec Rydułtów. Absolwent budownictwa oraz architektury i urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Od 2005 r. pracuje w rydułtowskim urzędzie miasta. Doświadczenie zdobywał w kilku komórkach urzędu, związanych z urbanistyką i architekturą, ochroną środowiska i inwestycjami. Oprócz tego na swoim koncie ma kilka znaczących projektów. Jest m.in. autorem obelisku upamiętniającego 700 lat Rydułtów, autorem dokumentacji odznaki honorowej "Złote Grabie", autorem projektu zagospodarowania terenu po byłym cmentarzu ewangelickim w Rydułtowach, twórcą koncepcji budowy Ścieżek Powstań Śląskich czy witaczy przy drogach wjazdowych do miasta.

Jednocześnie Kornelia Newy dziękowała dotychczasowemu wiceburmistrzowi, Henrykowi Hajdukowi, za 8 lat współpracy i osobiste zaangażowanie na rzecz rozwoju miasta. - Mieszkańcy Rydułtów i współpracownicy z urzędu miasta nie zapomną twoich zasług i na pewno będziesz w ich serdecznej pamięci - powiedziała.

Wiceburmistrz Henryk Hajduk życzył swojemu następcy samych sukcesów. - Ten, który odchodzi, powinien wychować sobie następce. Myślę Marcinie, że przed te 8 lat, kiedy współpracowaliśmy, kilka dobrych wskazówek uzyskałeś. Cieszę się, że będziesz pełnił ten zaszczytny urząd. Wierzę, że będziesz to robił bardzo dobrze. Życzę ci wielu sukcesów, bo jesteś na nie skazany - stwierdził.