środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Michał Fita specjalnie dla portalu nowiny.pl o wyborach i głosowaniu w II turze

21.11.2014 22:53 | 1 komentarz | żet

Z kim Michał Fita zamierza współpracować w nowej radzie miasta? Na kogo odda swój głos w drugiej turze wyborów prezydenckich? Co przesądziło o jego sukcesie w wyborach do rady? Zachęcamy do lektury.

Michał Fita specjalnie dla portalu nowiny.pl o wyborach i głosowaniu w II turze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojtek Żołneczko: W wyborach do rady miasta miał Pan mocnych kontrkandydatów: Krystyna Klimaszewska, Andrzej Lepczyński - to znane w Raciborzu nazwiska. Jednak to Pan zdobył zaufanie większości wyborców. Co zdecydowało o Pana sukcesie?

Michał Fita: Przede wszystkim pragnę podziękować wszystkim osobom, które postanowiły mi zaufać i oddać na mnie swój głos. Co zdecydowało o takim wyniku? Najlepiej byłoby chyba zapytać wyborców. Myślę, że istotne znaczenie przy wyborze miały: moja niezależność, to, że wiele lat mieszkałem przy ul. Żorskiej oraz poprzez związek z parafią pw. Matki Bożej. Myślę jednak, że głównym powodem było to, że jako radny poprzedniej kadencji dałem się poznać jako człowiek rzetelnie pracujący dla dobra miasta i jego mieszkańców.

Jak ocenia Pan wyniki wyborów na prezydenta Raciborza?

Nie spodziewałem się takiego wyniku. Jestem nim zaskoczony.

Druga tura wyborów prezydenckich przed nami. Jak zapatruję się Pan na pracę w nowej radzie? Kto może liczyć na Pana poparcie?

Postawiłem na niezależność. Uważam, że samorząd nie jest miejscem walk i konfrontacji różnych opcji politycznych, ale miejscem działania na rzecz wszystkich mieszkańców. Każdy radny i każdy etatowy pracownik samorządu, niezależnie od rangi pełnionej funkcji powinien przede wszystkim kierować się tą zasadą.

Na kogo będzie Pan głosował w drugie turze wyborów prezydenckich? Czy udziela Pan któremuś z kandydatów swego oficjalnego poparcia?

Jestem zwykłym wyborcą posiadającym jeden głos. Zachęcam wszystkich do udziału w głosowaniu podczas II tury. Niech każdy zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem. Jeszcze raz bardzo dziękuję za poparcie jakie uzyskałem i zapewniam o dalszym, rzetelnym wypełnianiu powierzonych mi obowiązków.Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz