Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Marek Rapnicki: Kim Pani jest, Anno Ronin? [AKTUALIZACJA]

21.11.2014 11:50 | 0 komentarzy | red

Takie pytanie wolno zadać, kiedy porównuje się Pani fenomenalny wynik w walce o prezydenturę z ostatnim, 23 miejscem w Radzie Miejskiej. Przestrzeń pomiędzy liczbą głosów 5533, a liczbą 186 zieje pustką i przez to wywołuje niepokój.

Marek Rapnicki: Kim Pani jest, Anno Ronin? [AKTUALIZACJA]
Marek Rapnicki. Zdjęcie wykonane w czasie uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej ofiarom katastrofy smoleńskiej. Tablicę odsłonięto przy kościele NSPJ w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Skoro nie wprowadziła Pani NIKOGO do rady miejskiej, pytam: z kim zamierza Pani sprawować władzę w razie zwycięstwa, z kim dzielić swój ewentualny sukces?

Ojczyzna, a także nasza Mała Ojczyzna to zbiorowy obowiązek, ale do jego wypełnienia przygotowywała się Pani zaledwie od kilku miesięcy pod kierunkiem nieznanych wykładowców. A ja – oczekując wyraźnych zmian - nie chcę stołować się przez 4 lata u kogoś, kto nigdy jeszcze nie ugotował obiadu.

Środowe spotkanie z Komitetem Wyborczym Dawida Wacławczyka w żaden sposób nie rozwiało obaw: nie ma Pani żadnego doświadczenia samorządowego, nie pracowała Pani w dużym zespole, na trudne pytania skierowane do Pani odpowiadali inni. Na tym spotkaniu – proszę wybaczyć – nie wyglądała Pani jak przywódca grupy idącej po władzę.

Racibórz oczekuje gruntownej przemiany w oparciu o wartości i zbiorową mądrość, a nie stać go na eksperyment przyśpieszonego kursu rządzenia na żywym organizmie raciborskiej społeczności.

„Miejsca pracy, rozwój, montownia BMW, nowi inwestorzy” – Pani program to slogany. To tylko słowa! A tu chodzi o jasność intencji, przejrzystość działań, konkretne założenia! Chodzi o proces naprawy miasta, łączący pozytywy, które istnieją, z naszymi marzeniami  o dobrej przyszłości Raciborza.

Piszę to ja, współtwórca raciborskiego samorządu z roku 1990, człowiek polskiej prawicy, nieustanny krytyk ekipy, która sprawowała rządy przez ostatnie 16 lat. Ktoś, kto za swoją niezależność całe lata płacił wysoką cenę.

Pani wynik z I tury wyborów jest efektem bardzo dobrej – przyznaję – pracy firmy reklamowej. II miejsce to PRODUKT i rezultat frustracji społecznych. JA POTRZEBUJĘ PREZYDENTA ŻYWEGO, A NIE WIRTUALNEGO, NIE IDOLA Z BILBORDÓW.

CHCĘ PREZYDENTA, KTÓRY POTRAFI DLA DOBRA NAS WSZYSTKICH PRZYJĄĆ NOWE IMPULSY, A JEDNOCZEŚNIE POSTAWIĆ TAMĘ ZAKAMUFLOWANEMU ZŁU, KTÓRE ZAGRAŻA NASZEJ SPOŁECZNOŚCI.

My, raciborzanie, do dziś nie znamy Pani zaplecza politycznego. O starcie w wyborach zadecydowała Pani, tu cytat: „kiedy zaczęli do mnie przychodzić i namawiać ludzie”. Wiele bym dał, wraz z moimi wyborcami, aby wiedzieć, z której parafii.

W OBLICZU WYBORU MIĘDZY ROZSĄDKIEM, A SZALEŃSTWEM NIEPEWNOŚCI I NIEWIEDZY JA WYBIERAM ROZSĄDEK. Tym razem głosuję na Mirosława Lenka.

Marek Rapnicki


Możliwość komentowania artykułu została wyłączona na prośbę autora


W związku z publikacją tekstu „Kim Pani jest, Anno Ronin?” autorstwa Marka Rapnickiego, wyjaśniam co nastęuje:

 

  • Pan Marek Rapnicki nie jest upoważniony do wypowiadaniu się w imieniu moim, ani w imieniu KWW Dawida Wacławczyka, co pośrednio może sugerować fakt, iż autor wymienia w nim jego nazwę.
  • Stanowisko, które prezentuje Pan Rapnicki jest tylko i wyłącznie stanowiskiem jego własnej osoby, nie zaś mojego komitetu, ani nie Prawa i Sprawiedliwości, które ten komitet współtworzy
  • Publikacja jego tekstu nie była konsultowana ani ze mną, ani ze sztabem mojego komitetu wyborczego, nie została także zaakceptowana przez władze PiS
  • Pan Marek Rapnicki uczestniczył jedynie z części spotkania na temat którego się wypowiada. Jego głos jest głosem odrębnym i co istotne - jest on jego jedynym przedstawicielem. Głos pozostałych radnych i środowiska, które jest zgromadzone w komitecie, zostanie zaprezentowane publicznie w dniu jutrzejszym.

 

Pragnę nadmienić, że w środowisku, które mam zaszczyt reprezentować, nie ma miejsca na fobie narodowe, straszenie czarną wołgą, stygmatyzowanie obcych, ani na kulturę wiecznych podejrzliwości, podsycanych najczęściej przez obóz, któremu zależy na rozbijaniu dzisiejszej opozycji. Jako ludzie wykształceni, otwarci na świat i przedsiębiorczy, co do zasady ufamy ludziom, aż do czasu kiedy tą wiarygodność stracą. Do tego momentu nie ganimy ich za błędy, których nie popełnili. Brak zaufania społecznego jest wielkim problemem Polski i całego społeczeństwa, w którym żyjemy. Moja obecność w życiu publicznym spowodowana jest m.in. chęcią zmiany tego stanu rzeczy.

Dawid WacławczykLudzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.