Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Piotr Oślizło i Daniel Jakubczyk o wynikach wyborów

18.11.2014 12:42 | 32 komentarze | art

W drugiej turze wyborów na wójta gminy Gorzyce zmierzą się obecny włodarz gminy Piotr Oślizło oraz Daniel Jakubczyk.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed dogrywką w nieco lepszej sytuacji jest Piotr Oślizło, który zdobył 37,2 % (2794) głosów. - Cieszy mnie, że frekwencja jak na naszą gminę była dość wysoka, bo świadczy to o tym, że ludzie jednak tym samorządem się interesują. Przyznam, że miałem lekką niepewność co do wyniku. Tego, że dojdzie do drugiej tury można było się spodziewać, skoro było aż pięciu kandydatów. A co będzie w drugiej turze to zobaczymy. Nie wiadomo jak zachowa się elektorat niezdecydowany, jak zachowają się wyborcy kandydatów, którzy do drugiej tury się nie dostali. Teraz musimy omówić wynik w naszym komitecie i przystąpić do pracy przed drugą turą. Pewnie czeka nas trochę pracy w terenie, ale o szczegółach kampanii przed drugą turą trudno mi teraz dywagować - mówii Oślizło

Jego kontrkandydat uzyskał 27,4 % (2060) głosów. - Myślę, że w moim przypadku wynik jest dobry. Przed drugą turą jestem dobrej myśli, gdybym miał jakieś wątpliwości to bym w ogóle nie kandydował. Co do planów przed drugą turą to myślę, że na pewno będzie to kampania pozytywna, w której będziemy chcieli przekonać wyborców nie tylko do mojej osoby, ale przede wszystkim do naszego programu wyborczego, na realizacji którego najbardziej nam zależy. Jeśli chodzi o brak naszych kandydatów w radzie gminy to myślę, że wynika on z faktu, że postawiliśmy na ludzi nieoderwanych od zwykłej rzeczywistości, zajmujących się wieloma różnymi profesjami, a niekoniecznie związanych z administracją publiczną czy oświatą, z których to środowisk kandydaci są siłą rzeczy najlepiej rozpoznawalni w swoich środowiskach. Mimo to w kilku okręgach nasi kandydaci przegrali zaledwie kilkoma głosami.

Najważniejszym zadaniem obu kandydatów będzie przyciągnięcie głosów tych wyborców, którzy w pierwszej turze wyborów głosowali na Jerzego Glenca, Eugeniusza Katrynioka i Jarosława Szczęsnego. W sumie kandydaci ci uzyskali 2659 głosów, z czego najwięcej Glenc - 1478, Katryniok - 727, Szczęsny - 454. Glenc i Szczęsny nie zdecydowali jeszcze, czy i kogo poprą w drugiej turze. Katryniok uznał, że uszanuje wybór swoich wyborców i nie będzie wskazywał popracia dla któregoś z kandydatów.

 

(art)