środa, 13 listopada 2019

imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna

RSS

Turbina na Zbiorniku? Hajduk się uśmiecha

13.11.2014 11:24 | 1 komentarz | ma.w

Lansowany przez kandydata na prezydenta miasta Dawida Wacławczyka pomysł z budową turbiny prądotwórczej na zaporze czołowej Zbiornika Racibórz spotkał się ze stanowczym komentarzem starosty raciborskiego Adama Hajduka.

Turbina na Zbiorniku? Hajduk się uśmiecha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ktoś kto ma aspiracje by piastować jakieś ważne funkcje musi mieć odrobinę wiedzy - ocenia ideę doświadczony samorządowiec, były prezydent Raciborza. Podkreśla, że na polderze -suchym zbiorniku -  nie można budować turbiny. - Musiałaby czekać latami na większą wodę. Pracowałaby dopiero przy spuszczeniu wody. Nie ma takiego idioty, który wyłożyłby pieniądze na coś co będzie pracowało raz na ileś lat - twierdzi Adam Hajduk. W dodatku uważa za niemożliwe by w przedsięwzięcie angażował się samorząd bo przyszły polder to obiekt państwa a nie gminy. - Trudno sobie wyobrazić, że państwo odda tak strategiczny obiekt w ręce samorządu gminnego. Nie ma tak wiarygodnej gminy by powierzono jej takie zadanie - dodaje A. Hajduk.

Pomysł z turbiną znalazł się w programie wyborczym Dawida Wacławczyka, ale sam kandydat mówi teraz, że temat dotyczy wyłącznie zalanego zbiornika i perspektywy kilkudziesięciu lat. - Na razie to odległy temat - przyznaje lider RSS Nasze Miasto.Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Dawid Wacławczyk

Dawid Wacławczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.