Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Wójt Grzegorz Utracki nie będzie miał konkurenta w wyborach

16.10.2014 13:10 | 0 komentarzy | ma.w

Formalnie dwa komitety mogą wystawić w Krzyżanowicach kandydata na wójta. Z naszych informacji wynika, że o najważniejszy fotel w urzędzie będzie się ubiegał jedynie Grzegorz Utracki.

Wójt Grzegorz Utracki nie będzie miał konkurenta w wyborach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komitety Wyborcze Wyborców - KWW Zgoda i Rozwój oraz KWW Grzegorza Utrackiego mają prawo zgłosić w nadchodzących wyborach samorządowych kandydatów na włodarza gminy. W piątek 17 października, o północy upływa termin zgłoszeń.

KWW Zgoda i Rozwój zarejestrował kandydatów w 8 okręgach, KWW Grzegorza Utrackiego w 15. Pierwszy reprezentuje m.in. Gerard Kretek rywal G. Utrackiego w poprzednich wyborach na wójta. Jak ustaliliśmy komitet nie będzie jednak wystawiał swojego kandydata, a Kretek ubiega się jedynie o mandat radnego. Za konkurentkę ma Marię Riedel (organizatorka imprez kulturalnych w Roszkowie, wiceprzewodnicząca rady gminy).

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym za wybranego na wójta uważa się kandydata, który w głosowaniu otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Ten warunek musi spełnić Grzegorz Utracki, który zadeklarował start w wyborach na wójta Gminy Krzyżanowice.Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.